Евролига: Славила Барса, ЦСКА, Ефес…

Кошаркаши ЦСКА савладали су Панатинаикос са 86:69 у седмом колу Е групе Топ 16 фазе Евролиге и тако су забиљежили пети тријумф, уз два пораза. Најзаслужнији за побједу био је Милош Теодосић са 20 поена (3-5 за два, 4-6 за три за 33 мин), 4 скока и 7 асистенција. И остали српски кошаркаши одиграли су […]

четвртак, фебруар 14, 2013 / 22:34

Кошаркаши ЦСКА савладали су Панатинаикос са 86:69 у седмом колу Е групе Топ 16 фазе Евролиге и тако су забиљежили пети тријумф, уз два пораза.

Најзаслужнији за побједу био је Милош Теодосић са 20 поена (3-5 за два, 4-6 за три за 33 мин), 4 скока и 7 асистенција.

И остали српски кошаркаши одиграли су добро, прије свих Владимир Мицов са 10 поена (4-10 из игре за 32 мин), 2 скока и 4 асистенције.

Ненад Крстић имао је 8 поена (4-7 из игре за 27 мин) и 3 скока, а Зоран Ерцег уписао је 5 поена (1-2 из игре за 19 мин) и 2 скока.

Савршену утакмицу одиграо је Саша Каун – 13 поена (6-6 из игре), 8 скокова, 5 рампи и по 2 асистенције и украдене лопте за индекс корисности 30. Сони Вимс убацио је 19, а Ерон Џексон 11 поена.

Јонас Мачијулис предводио је ПАО са 15 поена и 6 скокова, а бивши играчи Партизана Лазме и Гист дали су по 12 поена. ‘Зелени’ сада имају скор од четири победе и три пораза.

Тројком Маркуса Вилијамса на шест секунди до краја Уникаха је побиједила Албу у Берлину са 67:65. Вилијамс је меч завршио са 10 поена, а до тог момента промашио је све четири тројке.

У завршници су промашили Идбихи и Томпсон, па је шпански тим остварио трећу победу, уз четири пораза. Алба сада има скор 1-6.

Најефикаснији у тиму из Малаге био је Крунослав Симон са 12 поена, а Фран Васкес убацио је 11, док је Коста Перовић имао 9 поена (3-4 из игре за 16 мин) и 2 скока. Дион Томпсон предводио је Берлинце са 16 поена и 9 скокова, а Фостер је имао 8 поена и 5 скокова.

У веома узбудљивом мечу у Истанбулу Анадолу Ефес савладао је Реал са 74:72. На 12 секунди до краја Савановић је био половично прецизан са пенала, гости су имали шут за побједу преко Керола, али је он промашио из изграђене позиције.

Обе екипе сада имају по шест побједа и пораз, а Ефес је сасвим заслужено стигао до побједе, пошто је водио током цијелог меча.

Најефикаснији код домаћих био је Џамон Лукас са 16 поена (6-10 из игре, 4ск. и 5аст), Душко Савановић имао је 13 поена (4-7 из игре за 27 мин) и 8 скокова, Фармар је уписао 10, а Вујачић 9 поена.

Руди Фернандес предводио је Реал са 14 поена (5-11 из игре), 7 скокова и 6 асистенција, Џејси Керол и Фелипе Рејес постигли су по 11 поена, а Серхио Родригес 10.

Кошаркаши Барселоне савладали су Макаби са 82:77 у првој утакмици 7. кола групе Ф, Топ 16 фазе Евролиге, одиграној у Нокиа арени у Тел Авиву.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Анте Томић са 18 поена, док су Јасикевичијус и Наваро додали по 14.

Највећи отпор Каталонцима пружили су Рики Хикман и Шон Џејмс са 19, односно 16 поена.

У готово изједначеној првој четвртини Макаби је имао шансе да направи разлику после пет везаних поена Девина Смита. Истом мјером је узвратио Пит Мајкл, тако да се на „мали одмор“ отишло са резултатом 22:20 за израелски тим.

Дејвид Логан је „тројком“ отворио други период игре, али домаћи тим није успио да одржи предност јер је Барселона преко Јасикевичијуса и Си Џеј Валаса одржала прикључак и стигла до вођства од шест поена у 14. минуту.

Серијом 9:0 Каталонци су започели друго полувријеме. Двоцифрену предност стекли су на два минута до краја четвртине, коју су завршили резултатом 67:53.

У последњем кварталу чинило се да ће Барселона лако привести утакмицу крају, али је Макаби чврстом одбраном стигао на само пет поена заостатка у последњем минуту.

Занимљивој завршници допринео је Рики Хикман, полагањем на 19 секунди пре краја, али је Анте Томић, после офанзивног скока и изнуђеног фаула погодио оба слободна бацања и поставио коначних 82:77.