Побjеде Челсија и Бенфике, пораз Наполија

У првим утакмицама друге фазе Лиге Европе фудбалери Челсија побиједили су у гостима Спарту из Прага са 1:0, док је Бајер из Леверкузена поражен на свом стадиону од Бенфике истим резултатом, а Виторија из Плзена славила је у гостима против Наполија са 3:0. Фудбалери Ајакса побиједили су Стеауу са 2:0, док је Леванте био бољи […]

четвртак, фебруар 14, 2013 / 23:42

Фудбалери Ајакса побиједили су Стеауу са 2:0, док је Леванте био бољи од Олимпијакоса са 3:0, а Динамо Кијев и Бордо одиграли су неријешено 1:1.

Челси је теже од очекиваног дошао до побједе у Прагу, а једини гол на утакмици постигао је Оскар у 82. минуту.

Српски репрезентативац Бранислав Ивановић одиграо је цијели меч за првака Европе.

Бајер на свом терену није успио да забиљежи побједу, па ће у Лисабону „јурити” предност Бенфике.

Португалска екипа је до побједе дошла голом Оскара Кардоза у 61. минуту.

Домаћа екипа је током већег дијела меча имала теренску иницијативу, али је Бенфика ипак успјела да одоли нападима Нијемаца.

Рубин је у Мадриду добио браниоца трофеја Атлетико са 2:0, а Тотенхем је на крилима сјајног Бејла савладао Лион са 2:1.

Леванте је са убједљвих 3:0 надиграо Олимпијакос. Анжи је са 3:1 био бољи од Хановера, док је Зенит са 2:0 савладао Ливерпул.

Виторија је направила велико изненађење, пошто је успјела да побједи Наполи на гостовању у Италији.

Чеси ће у реваншу имати велику предност, а у данашњем тријумфу голове су постигли Владимир Дарида у 28, Франтишек Рајторал у 79. и Станислав Тецл у 90. минуту.

Реванш утакмице шеснаестине финала Лиге Европа играће се 21. фебруара.