Еурорегија Дрина: Прича о електранама на средњој Дрини је нерална

Јуче је у Братунцу у организацији "Еурорегије Дрина” одржан стручни скуп на коме су представници пројектанта Института "Јарослав Черни” из Београда и ревидента Завода за хидротехнику Сарајево, сагледали тренутно стање техничке документације и ниво подлога које су до сада кориштене. На бази свих параметара који су до сада везани за овај пројекат, прича о изградњи […]

субота, новембар 23, 2013 / 14:25

Јуче је у Братунцу у организацији "Еурорегије Дрина” одржан стручни скуп на коме су представници пројектанта Института "Јарослав Черни” из Београда и ревидента Завода за хидротехнику Сарајево, сагледали тренутно стање техничке документације и ниво подлога које су до сада кориштене.

На бази свих параметара који су до сада везани за овај пројекат, прича о изградњи три хидроелектране на средњој Дрини на потезу од Зворника до Бајине Баште је потпуно нереална у скорој будућности.

– Дрина је овдје гранична ријека између Србије и Босне и Херцеговине, а простор је насељен и интересантан за развој. Потапати територију и исељавати становништво, а да га уопште и не питате то сигурно неће проћи, посебно имајући у виду колико је становништво на овом простору рањиво због трагичних догађаја у Сребреници и Братунцу – изјавио је начелник општине Братунац Недељко Млађеновић.

План да се ријека Дрина на овом потезу преда Италијанима без јасне документације у већинско власништво неће проћи.

– Грађане из процеса одлучивања нико не може искључити, то је супротно европским стандардима и може се назвати издајом народа историјских размјера – рекао је предсједник “Еурорегије Дрина” Здравко Крсмановић.

Скупу су присуствовали представници 17 општина и градова са обала ријеке Дрине из Србије, Црне Горе и БиХ.



0 КОМЕНТАРА

  1. Нема ништа од концесија, поготово не догодине, послије свакако неће моћи без јасних економских и еколошких показатеља, рационалног коришћења ресурса како би нешто оставили дјеци која ће сигурно бити боља од нас, знате добро да смо се због тога организовали.

    Зар има још неко после свега причати у Српској о енергији, земљишту,водама, шумама, о свим природним ресурсима осим Еколошке партије.

    О томе ће на добро народа одлучивати наредних година Лазаревић и његови, са својим програмским партнерима, јасно је то већ свима.

    Поштујем ја Еурорегију, поштујем све општине у сливу Дрине, баш због тога могу рећи да никад неће доћи до ове изградње.

    Да Бајина Башта и Љубовија постану баре од онаквих услова, нису луди, они језеро имају на десетак километара од њих, имају и Тару, имају једино плодно земљиште уз ријеку, ко би био луд да то потопи за странце?

    Ништа боље није ни са наше стране, тек још кад се то заталаса па људи виде да паре од струје одоше Италијанима, а народу влага,магла скоро цијеле године, комарци, брохитис и остале болести.

    Смијешно је о томе мислити, а не још покушати то извести, није више нико овца, пун је кофер народу.

  2. сале,

    па баш због дугова, због контролисаног коришћења за запошљавање, природне ресурсе треба дати на чување оним којим је то животно опредјељење или начин живота.

    Не мислиш ваљда да се не разумијемо у економију, да не поштујемо кредите и потписане споразуме и уговоре који су правно ваљани?
    Знам да су већина штетни по нас и правно обориви.

    Овдје се ради о томе да нова(стара) влада зависи од народа, не смије бити састављена а да ресурс енергетике, пољопривреде, туризма и екологије са грађевинарством, буде ван контроле истинских познавалаца и поштених људи који ће да контролишу ове виталне гране привреде за наредне деценије.

    Значи народ на изборима догодине бира ред,позитивну енергију и развој или робовласништво, са великом могућности нестанка Српске ако изгубимо задње полуге на коме можемо засновати запошљавање и изборити се за нормалан, здрав и културан живот.

    Зар не мислиш да је тако?

Оставите одговор