ЕП у кросу, сребро за Амелу, бронза Немањи

Српска атлетичарка Амела Терзић освојила је сребрну медаљу на Европском првенству у кросу на београдском Ушћу, у конкуренцији млађих сениорки. У конкуренцији млађих сениора бронзом се окитио Немања Церовац. Терзићева је стазу дугачку 6.000 метара претрчала за 19 минута и 46 секунди. Златне медаље домогла се Холанђанка Сифан Хасан (19:40), док је бронза припала Британки […]

понедељак, децембар 9, 2013 / 09:13

Српска атлетичарка Амела Терзић освојила је сребрну медаљу на Европском првенству у кросу на београдском Ушћу, у конкуренцији млађих сениорки.

У конкуренцији млађих сениора бронзом се окитио Немања Церовац.

Терзићева је стазу дугачку 6.000 метара претрчала за 19 минута и 46 секунди. Златне медаље домогла се Холанђанка Сифан Хасан (19:40), док је бронза припала Британки Шарлот Перђу (19:49). Српска атлетичарка је наставила низ успеха на ЕП у кросу, пошто је прошле године у Будимпешти освојила злато у конкуренцији јуниорки. Медаље најбољим такмичаркама у категорији млађих сениорки уручио је председник Републике Србије Томислав Николић.

Српски атлетичар Немања Церовац освојио је бронзану медаљу на Европском првенству у кросу у конкуренцији млађих сениора. Он је стазу од 8.000 метара на београдском Ушћу прешао за 24 минута и осам секунди. Први кроз циљ прошао је Белгијанац Јан Петер Ханес (24:02), док је сребро припало бугарском такмичару Митку Ценову (24:07).