Драматична побједа Партизана, Лига Европе сигурица

Црно-бели победили Стеауу 4:2 (1:2) и пласирали се у последње коло квалификација за Лигу шампиона. Лига Европе је "у џепу". "Црно-бијели" су након ремија (1:1) у Букурешту, савладали Стеауу на свом терену резултатом 4:2 и стигли на корак до пласмана у групну фазу елитног клуспког такмичења. Меч на испуњеном стадиону у Хумској почео је минутом […]

среда, август 5, 2015 / 22:33

Црно-бели победили Стеауу 4:2 (1:2) и пласирали се у последње коло квалификација за Лигу шампиона. Лига Европе је "у џепу".

"Црно-бијели" су након ремија (1:1) у Букурешту, савладали Стеауу на свом терену резултатом 4:2 и стигли на корак до пласмана у групну фазу елитног клуспког такмичења.
Меч на испуњеном стадиону у Хумској почео је минутом ћутања посвећеном жртвама "Олује" чија је данас 20. годишњица.

Тим Зорана Милинковића повео је голом Бабовића у осмом минуту, да би свега три минута касније Муниру волејом изједначио резултат на 1:1. У 33. минуту Хамрун одлично регује на повратну лопту и са ивице шеснаестерца доводи госте у вођство 2:1, што је био резултат првог полувремена. У наставку сусрета Стеауа остаје са играчем мање након искључења Вареле, који је у казненом простору фаулирао Брашанца.

Казнени ударац за Партизан извео је Божинов,али је погодио стативу. Шампион Србије у наставку користи играча више. Јевтовић је изједначио на 2:2 у 60. минуту, Живковић је повисио на 3:2 у 69, да би пролаз "црно-бијелих" овјерио Трујић у судијској надокнади.