Ђуричићев гол у побjеди Бенфике, Реалова шестица

Ђуричић се у четвртом минуту дуела на стадиону Ла Луж лијепо снашао пред противничким голом и затресао мрежу. Побједу домаћина потврдио је Луизао у 31. минуту. У тиму Бенфике још су играли и Лазар Марковић, Немања Матић и Љубомир Фејса, док су стартери у екипи Андерлехта били Александар Митровић и Лука Миливојевић. Француски шампион Пари […]

среда, септембар 18, 2013 / 00:26

Ђуричић се у четвртом минуту дуела на стадиону Ла Луж лијепо снашао пред противничким голом и затресао мрежу. Побједу домаћина потврдио је Луизао у 31. минуту.

У тиму Бенфике још су играли и Лазар Марковић, Немања Матић и Љубомир Фејса, док су стартери у екипи Андерлехта били Александар Митровић и Лука Миливојевић.

Француски шампион Пари Сен Жермен је у другој утакмици Ц групе протутњао кроз Пиреј и славио против Олимпијакоса са 4:2.

Домаћин се некако и држао у првом дијелу меча, али је у наставку Тијаго Мота два пута затресао мрежу грчког тима и трасирао пут ка побједи ПСЖ.

У дербију првог кола Б групе мадридски Реал у Истанбулу је размонтирао домаћи Галатасарај са 6:1.

Малер који је задесио госте, повреда голмана Икера Касиљас и његов излазак из игре у 15. минуту, није утицао на коначан исход.

Блиставу партију пружио је Португалац Кристијано Роналдо који је три пута затресао противничку мрежу, док је најскупљи играч на свијету Герет Бејл у игру ушао тек у 63. минуту умјесто стријелца првог поготка, Иска.

Италијански Јувентус је у другом мечу ове групе разочарао своје навијаче, пошто је на гостовању данском Копенхагену одиграо само 1:1.

Шампион Европе, Бајерн у Минхену је убједљивом побједом над московским ЦСКА (3:0) у Д групи кренуо на пут ка одбрани титуле.

Изабраници Пепа Гвардиоле пружили су разноврсну и атрактивну игру, а поготке за минхенску „машину” дали су Давид Алаба, Марио Манџукић и Арјен Робен.

Српски репрезентативац и члан ЦСКА Зоран Тошић у игру је ушао у 45. минуту умјесто Витиња.

Екипа Манчестер Ситија је у другој утакмици Д групе у Плзењу убједљиво побиједила чешку Викторију са 3:0 и најавила да полако излази из резултатске кризе.

Српски репрезентативци Матија Настасић и Александар Коларов одиграли су свих 90 минута за Сити.

Првак Енглеске Манчестер Јунајтед је, мање-више, рутински на Олд Трафорду у мечу А групе савладао њемачки Бајер Леверкузен са 4:2, уз два гола Вејна Рунија.

Српски интернационалац Немања Видић поново је командовао одбраном Јунајтеда.

Резултати вечерашњих мечева:

Група А:

Манчестер Јунајтед – Бајер Леверкузен 4:2 (Руни 22, 70, Ван Перси 59, Валенсија 79 – Ролфс 55, Топрак 88)

Реал Сосиједад – Шахтјор 0:2 (Алекс 65, 87)

Група Б:

Копенхаген – Јувентус 1:1 (Јоргенсен 15 – Кваљарела 54)

Галатасарај – Реал Мадрид 1:6 (Булут 84 – Иско 33, Бензема 54, 81, Роналдо 63, 66, 90)

Група Ц:

Бенфика – Андерлехт 2:0 (Ђуричић 4, Луизао 31)

Олимпијакос – Пари Сен Жермен 1:4 (Вајс 25 – Кавани 19, Мота 68, 73, Маркињос 86)