ЦСКА се поиграо са Билбаом

Кошаркаши ЦСКА декласирали су Билбао са 98:71, у првој утакмици четвртфиналне серије у Евролиги. Шпански тим достојан отпор је пружио само у првих десет минута, док је у преосталих 30 ЦСКА показао зашто је главни кандидат за титулу. Ненад Крстић предводио је Московљане са 18 поена (7-9 за два, 4-4 пенали), док је Милош Теодосић […]

среда, март 21, 2012 / 18:40

Кошаркаши ЦСКА декласирали су Билбао са 98:71, у првој утакмици четвртфиналне серије у Евролиги.

Шпански тим достојан отпор је пружио само у првих десет минута, док је у преосталих 30 ЦСКА показао зашто је главни кандидат за титулу.

Ненад Крстић предводио је Московљане са 18 поена (7-9 за два, 4-4 пенали), док је Милош Теодосић имао 11 поена (1-1 за два, 3-5 за три) три скока и пет асистенција. На другој страни 15 поена убацио је Василиадис, а 14 Алекс Мумбру.

Тим Јонаса Казлаускаса одлично је почео, заиграо је стандардно чврсту одбрану, а у нападу је индивидуалним решењима Теодосића, Кириљенка, Крстића и осталих лако долазио до поена и после четири минта на семафору је стајало 15:7.

Услиједило је неколико фантастичних минута гостију који су за само два и по минута направили серију 11-0 и потпуно преокренули резултат (18:15). До краја четвртине ЦСКА је ипак успио да врати предност (27:26), а ствари су ’на своје мјесто’ дошле у другом кварталу.

Гости из Шпаније добро су се држали до 15. минута и резултата 39:36, а онда су се ’армејци’ уозбиљили, поново су стегли одбрану и дошли су до двоцифрене предности на полувремену (50:40).

У трећој четвртини услиједио је ’шоутајм’ домаће екипе највише захваљујући Теододсићу и Крстићу. Капитен Србије имао је два закуцавања на почетку другог дијела, а онда је Теодосић везао три тројке, подигао публику на ноге и додатно опустио саиграче.

У наставку трећег периода све је полазило домаћину за руком, па су гостујући кошаркаши били само нијеми посматрачи. На крају, трећа дионица завршена је резултатом 34:11 што је домаћину донијело огромних 84:51.

У последњих десет минута ЦСКА је играо нешто опуштеније што су гости из Шпаније искористили и ублажили убједљив пораз.

Наредни меч ове серије игра се у петак такође у Москви, а на завршни турнир ће тим који први забијљежи три побједе.