ЦСКА и Олимпијакос на Фајнал-фору

Московљани и Атињани обезбиједили пласман на завршни турнир у Турској. ЦСКА поенима Милоша Теодосића у финишу тесно победио Билбао (73:71) и елиминисао Шпанце скором 3:1. Олимпијакос бољи од Сијене 76:69, у такође четвртом мечу серије. Пораз у трећем мечу четврфиналне серије (други од почетка Евролиге) мобилисао је све у руској екипи и опоменуо их да […]

субота, март 31, 2012 / 10:17

Московљани и Атињани обезбиједили пласман на завршни турнир у Турској. ЦСКА поенима Милоша Теодосића у финишу тесно победио Билбао (73:71) и елиминисао Шпанце скором 3:1. Олимпијакос бољи од Сијене 76:69, у такође четвртом мечу серије.

Пораз у трећем мечу четврфиналне серије (други од почетка Евролиге) мобилисао је све у руској екипи и опоменуо их да не смију да се коцкају са круном успјешне сезоне.

Пред 10.000 гледалаца у "Билбао арени" водили су од почетка до краја и одбили фуриозан напад домаћих у финишу утакмице за коначних 71:73 (15:21, 13:18, 19:17, 24:17)

Московљани су имали предност током цијеле утакмице. Ношени снагом и умјећем Андреја Кириленка и Ненада Крстића у првој, а потом креативношчу Милоша Тедосића (седам асистенција) у другој четвртини, на полувријеме су отишли са вођством од 11 поена.

Дебитанти у Евролиги и најпријатније изненађење овогодишњег циклуса нису успјели да смогну снаге и врате се у меч ни у трећем кварталу. Напротив, нису имали рјешење за одбрану од напада гостију, који су били прецизни и испод рекета и са дистанце.

Известан меч није наговјештавао буран завршетак. А он се десио.

Билбао је серијом 11:3 у финишу смањио предност гостију на само поен предности.

Домаћи су све мирнијом игром у нападу и прецизним извођењем слободних бацања смањили вођство ЦСКА на три поена пола минута пре краја. Милош Тедосић потом је био непрецизан са полу-дистанце, а Ненад Крстић није успио да се у скоку докопа лопте.

Са друге стране, Ерон Џексон преузео је лопту и одговорност. И редом погађао слободна бацања до 70:71. Милош Теодосић искупио се потом за промашај(е), погодио два пенала и донео свом тиму предност коју Џексон није успио да надокнади у последњим секундама.

У гостујућој екипи најефикаснији је био Андреј Кириленко (23 поена). Капитен репрезентације Србије Ненад Крстић постигао је 13 поена и остварио седам скокова. Милош Теодосић асистирао је осам пута, погодио четири бацања и изгубио шест лопти.

Код домаћих је блистао Џексон са 19 поена.

Противник ЦСКА у полуфиналу Евролиге биће побједник дуела Макаби – Панатинаикос (одлучује мајсторица).

Грци у црвеном стигли до завршног турнира

"Рововска" борба у гротлу Дворане мира и пријатељства припала је екипи Дуде Ивковића – 76:69 (21:21, 17:18, 21: 16, 17: 14)

Напет меч, у коме ниједна екипа није успјела да се "одлијепи" на велику резултатску предност, припао је смиренијим и бољим Пирејцима.

Домаћи су боље почели. Ударна игра "црвено-белих" – Василис Спанулис добио је уочи меча награду за најбољег играча Евролиге у фебруару и већ у првој четвртини почео да је оправдава.

Гости су ипак одољели и поенима Андерсена, Стоунрука и Игора Ракочевића обезбедили егал старт у другој деоници.

Потом су наставили у истом ритму и поенима српског интернационалца у 17. минуту стекли до тад највећу предност од пет поена (30:35).

Екипа Симонеа Пјаниђанија одржавала је тијесну предност кроз цијелу трећу четвртину. Нападе гостију успијешно су одбијали чврстом игром у одбрани и прецизном игром пред кошем домаћих. А онда је она нестала.

Изабраници Дуде Ивковића преузели су вођство почетком последњег квартала 17. поеном Кајла Хајнса и држали га до четири минута прије краја.

Монтепаски више није могао да погоди из игре, а кад је престао то да чини и са слободних бацања (при резултату 61:61 пет минута пре краја) – побједа домаћих постала је извесна.