ЦИК: Пријавило се 30 странака више него за изборе 2010. године!

За октобарске опште изборе у Босни и Херцеговини пријаву је поднијело готово двоструко више странака него што их се самостално пријавило на прошлим општим изборима који су одржани 2010. године, преноси НАП. Према подацима Централне изборне комисије за опште изборе 2014. године пријавило се чак 69 политичких странака и 20 независних кандидата. Прије четири године […]

недеља, јун 1, 2014 / 15:39

За октобарске опште изборе у Босни и Херцеговини пријаву је поднијело готово двоструко више странака него што их се самостално пријавило на прошлим општим изборима који су одржани 2010. године, преноси НАП.

Према подацима Централне изборне комисије за опште изборе 2014. године пријавило се чак 69 политичких странака и 20 независних кандидата.
Прије четири године на општим изборима 2010. године учествовало је 39 политичких странака, 11 коалиција и 13 независних кандидата (укупно 63 политичка субјекта), док је 2006. године било 36 странака и 12 независних кандидата.
Само 2002. године је на изборима био број који је близу овогодишњим изборима, а такмичило се 57 странака и само три независна кандидата. Иначе, октобарски избори су показали наставак тренда све већег броја странака и кандидата, који је још израженији на локалним изборима.
Према листи пријављених странака, чија ће се пријава провјерити и тек након овјере ће се знати коначан број, има велики број нових политичких странака, а значајан број странака се током протекле четири године угасио.
Међу странкама које су пријавиле учешће има мало познати политичких организација као што су, рецимо, Савез за нову политику, Политичка организација грађана "Снага Босне", Сложна народна странка, Снага народа, Удар љевице, Странка за народ БиХ или СУНД БиХ.
Пријаву је поднијела и странка под називом "Странка социјалне сигурности српских бораца". Постоји и Странка правде и развоја БиХ, име идентично владајућој партији у Турској коју води премијер Реџеп Тајип Ердоан.
На општим изборима 2010. године такмичила се укупно 63 политичка субјекта, странке, коалиције и независних кандидати, а тек њих 27 изборило је неко од мјеста у парламентима на државној, ентитетској или кантонално нивоу.



0 КОМЕНТАРА

  1. Dokaz u kolikoj je režim opansosti. Režim je morao narodnim parama finanisranje 40 ispodcenzusnih stranaka koje služe da odvuki od 0,1-0,5% glasova ispod cenzusa koje se na kraju briši i tretiraju kao da nisu izašli, računaju se samo glasovi stranaka koje su prešle cenzus 5%.
    Na ovaj način će biti moguće eliminisati 15-20% glasova galdnog i nezaposlenog naroda koje je izašao na izbore da ruši vlast. Ovome treba dodati i 50% umrtvljanih ljudi, koji više ni na šta ne reaguju pa na izbore i ne izlaze.
    Ovo je sve jedan veliki i precizno razrađen globalisitčki proekat, izbornih tehnologija, kako se dovode i održavaju na vlasti marionetski izdajnički režimi.
    To je ovde veoma uspešno funkcionisali 20 godina.
    Pored toga stranci pruže finansijsku podršku i vlasti i opozciciji, tako da se stvori nekakav prvih borbe vlast-opozicija, a ni jedni nemaju svoje programa, ni jedni nemaju program jedinstvenog privednog sistema države, gde bi se moglo zapsliti stitine hiljada nezaposlenih.
    Postojeće stranke nemaju programe nego imaju direktive iz Brisela i Vašingtona koje dobijaju svaki mesec da sprovode.
    Država lažno prikazuje stvarnu nezaposlenost.
    Država ne dozvoljava narodu prijavu na biro, ko gog ima i jedan dulum zemlje. Primera radi, po statistici opština iam 16000 stanovnika. Statistički 1100 zaposlenih a ni jedne fabrike, i 1500 nezaposlenih. A gde je nestalo 13400 nisu svi maloletnici i penzineri.
    Tačan broj nezaposlenih u RS je 400000, skoro dvostruko više od zaposlenih. Broj penzonera 230000.
    Statistika broja nezapslenih pokazuje da je stvrana nezaposlenost 64%. Među 200000 zaposlenih si više od polovina budžetlije, drugu polovini čine najvećim brojem državna preduzeća, elektroprivreda, šume, železnice, telekom, pošta…., a samo malo broj su zaposleni u privatnim preduzećima.

  2. E, takva jedna ispodcenzusna stranka, trojanac stranka ili stranka korisnih idiota, koju finansira firči je zelena stranka, sv alasa.
    On zna da neće ni prismrditi cenzusu, ali zadatak mu je da odvuče bilo koliko glasova.
    Jednom sam ga pitao , zna li on da nema šanse da predje cenzus, on odgovara, meni ne treba cenzus, ja prolazim.
    To su opasni ljudi, i u miru, pogotovo u ratu, za vrijeme okupacije to su kolaboracionisti.
    To ne može biti svako,to su ljudi posebnog profila, tijesni prgavi ljudi, psihički nestabilni, osvetoljubivi, praskavci, pogube se i uvijek su samo oni u pravu,skloni uvredama i primitivnom ponašanju, u nevaljalim dobima dolaze ljudima glave.
    Medjutim , ne mora uvijek da znači da su neinteligentni,naprotiv.
    Ne mogu da kontrolišu svoje JA i svoje komplekse.

    Kako ih pridobiju:glade im , povladjuju, dijele komplimente, a služe im za jednokratnu upotrebu.
    Provocirao sam alasa da vidim da li je on taj, da,školski primjer poslušnika , kolaboracioniste.

  3. Севап подићи цензус на 10% због комби партија и перцепције да је основање партије уносан бизнис код нас. А нешто размишљам кад би подигли цензус на 10% можда би се коначно ријешили СНСД-а. 🙂

Оставите одговор