Чесма: Град обећао воду за 20 дана, али не свима који немају

Радови на изградњи секундарне водоводне мреже прве висинске зоне и дијела друге висинске зоне у насељу Чесма биће завршени за двадесетак дана, и тако ће воду добити око 200 домаћинстава, речено је на састанку градоначелника Бањалуке Слободана Гаврановића са групом мјештана који су протеклих дана протестовали због тога што немају воду. Гаврановић је након састанка […]

среда, октобар 2, 2013 / 21:08

Радови на изградњи секундарне водоводне мреже прве висинске зоне и дијела друге висинске зоне у насељу Чесма биће завршени за двадесетак дана, и тако ће воду добити око 200 домаћинстава, речено је на састанку градоначелника Бањалуке Слободана Гаврановића са групом мјештана који су протеклих дана протестовали због тога што немају воду.

Гаврановић је након састанка новинарима рекао да неријешени имовинско-правни односи представљају основни проблем за наставак радова према другој висинској зони.

"Дио насеља Чесма није у потпуности обухваћен цјевоводом и у том дијелу морамо да ријешимо имовинске односе. Када то завршимо, онда можемо да приступимо изради пројектне документације", навео је Гаврановић.

Он је појаснио да ће у ту активност бити укључен и Савјет Мјесне заједнице Чесма, како би се пронашао власник земљишта и да би се с њим покушао постићи споразум да се траса цјевовода провуче кроз тај дио приватног посједа.

Према његовим ријечима, у Чесми постоји и дио мреже који је грађен прије три године, а још није пуштен у функцију, јер нема воде.

"Сада стварамо услове за то и сви изграђени цјевоводи, који до сада нису били у функцији, биће тестирани у наредних двадестак дана, послије чега ће та мрежа бити пуштена у функцију", истакао је Гаврановић.

Он је подсјетио да је за израду секундарне мреже прве и друге висинске зоне у граду потребно око 30 милиона КМ и додао да су за Чесму планирана око три милиона КМ, што показује да град Бањалука има озбиљне намјере да изградњу водовода у овом насељу доведе до краја.

"Остаје да се ради на припреми пројектне документације за четврту висинску зону, а наш циљ је да се на Крчмарицама изгради резервоар, који ће опслуживати трећу и четврту висинску зону", рекао је Гаврановић.

Он је додао да субвенције за воду нису могуће, јер и становници Бањалуке морају да плаћају воду, а што се тиче водоснабдијевања цистернама, појаснио је да се томе прибјегава приликом елементарних непогода и да грађани за такав вид обезбјеђења воде морају да се обрате Савјету Мјесне заједнице.

Члан Савјета Мјесне заједнице Чесма Драган Девић изразио је наду да ће проблем водоснабдијевања у Чесми ускоро бити ријешен и да град Бањалука улаже у то максималан напор.

Мјештанка Чесме Вера Павлишин рекла је да су грађани добили обећање представника градске власти да ће њихов проблем ускоро узети у разматрање, јер постоје проблеми са имовинско-правним односима.

Она је истакла да би њиховим приоритетним рјешавањем много брже било ријешено водоснабдијевање појединих домаћинстава у овом бањалучком насељу.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор