Челзи прошао у финале, Меси промашио пенал

Последњи судијски звиждук означио је почетак великог славља фудбалера Челзија после ремија од 2:2, док су сви из домаћег табора кренули да тјеше најбољег играча свијета Леа Месија који је погодио пречку из пенала, па потом и стативу у финишу меча! Барселона је имала два гола предности, играча више од 36. минута, пенал почетком другог […]

уторак, април 24, 2012 / 22:48

Барселона је имала два гола предности, играча више од 36. минута, пенал почетком другог дијела, али се Челси поново са привременим тренером пласирал у финале ЛШ.

Бускетс и Инијеста су донијели Барси 2:0, у међувремену је Тери искључен, али то није било довољно. Рамиреш је лобовао Валдеса за 2:1, Меси је погодио пречку из пенала, да би Торес у 91. минуту предриблао Валдеса за 2:2.

После првих 45 минута апсолутне доманације Барселоне, резултат је 2:1. Каталонци су 35 минута пробијали бункер Челсија, а онда је услиједило лудих 12 минута до краја полувремена.

У десет минута Бускетс и Инијеста су донијели два гола предности Барселони, а у међувремену Тери је добио црвени картон. Ипак, у надокнади времена Рамиреш је маестрално реаговао на пас Лампарда и лобом вратио госте у игру.

Примљен гол није много омео играче Барселоне. Одмах су кренули офанзивно у другом полувремену, већ у првом нападу Инијеста је имао шансу, али је промашио.

Опсада гола тима из Лондона је настављена и у наредним минутима, да би у 48. минуту Барселона добила пенал. Сеск Фабрегас је утрчао у казнени простор, а после старта Дрогбе судија из Турске је свирао пенал.

Лопту је узео Меси, снажно шутирао, али је само уздрмао пречку, па је Челси и даље био у игри. Меси тако ни у осмом мечу против Челсија није постигао гол. Дао је само три у 16 дуела са енглеским екипама.

Због приговора судији за пенал, Бранислав Ивановић је добио жути картон и неће имати право наступа у финалу Лиге шампиона.

У тренуцима када су сви играчи Барселоне гледали како да дају гол Челсију и пласирају се у финале, Фернандо Торес је побегао ривалима, предлиблао Виктора Валдеса и одвео "плавце" у финале Лиге шампиона у Минхен.