Бразил опет разочарао, Холанђанима бронза

Фудбалска репрезентација Холандије освојила је треће мјесто на Мундијалу, побједом над домаћином, Бразилом од 3:0. Бразил је још једном очајно одиграо, иако је за разлику од полуфиналне утакмице Сколари кренуо са чак пет нових играча. Холанђани су повели већ у трећем минуту, голом из пенала Робина ван Персија , након што је капитен Бразила Тиаго […]

недеља, јул 13, 2014 / 07:03

Фудбалска репрезентација Холандије освојила је треће мјесто на Мундијалу, побједом над домаћином, Бразилом од 3:0.

Бразил је још једном очајно одиграо, иако је за разлику од полуфиналне утакмице Сколари кренуо са чак пет нових играча.
Холанђани су повели већ у трећем минуту, голом из пенала Робина ван Персија , након што је капитен Бразила Тиаго Силва непрописно зауставио Аријена Робена.

Бразил је повећао предност голом Блинда у 17. минуту.

Побједу "Лала" потврдио је Вајналдум голом у 92. минуту.

Остаће упамћено да је најтрофејнија селекција у историји Мундијала на двије утакмице у самој завршници такмичења, и то пред својим навијачима, примила десет голова!

Фудбалска репрезентација Бразила успјела је да постави још један неславан рекорд на утакмици са Холандијом.

Од 1998. године када је повећан број учесника Свјетског првенства у фудбалу, селекције које су примиле највише голова биле су Сјеверна Кореја и Саудијска Арабија, које су по 12 пута морале да ваде лопту из мреже.

Бразил је сада успио да надмаши ове "фудбалске патуљке", пошто је током овогодишњег Свјетског првенства примио чак 14 голова, што је рекорд на шампионатима на којима играју по 32 селекције.