Борац изгубио у Требињу

У 12. колу Премијер лиге БиХ данас је одиграно шест утакмица. Славили су Зрињски, Широки Бријег, Леотар, Вележ, Олимпик и Рудар из Приједора. У првом полувремену није било голова. Предност домаћег терена је више користио Леотар, али недовољно за погодак. Труд је уродио голом у другом дијелу сусрета, када је Леотар у 62 минуту повео […]

субота, новембар 3, 2012 / 23:59

У 12. колу Премијер лиге БиХ данас је одиграно шест утакмица. Славили су Зрињски, Широки Бријег, Леотар, Вележ, Олимпик и Рудар из Приједора.

У првом полувремену није било голова. Предност домаћег терена је више користио Леотар, али недовољно за погодак. Труд је уродио голом у другом дијелу сусрета, када је Леотар у 62 минуту повео голом Новаковића. Пред крај сусрета, у стријелце се уписао и Милинковић и Леотару обезбиједио убједљивих 2:0.

Рудар Приједор – Радник 2:0

Рудар из Приједора је већ у првим минутама повео. Кокановић је био прецизан у шестом минуту сусрета, што је био и једини гол у првом полувремену. Приједорчани су наставили с добром игром и у другом дијелу утакмице, па је Микић дао и други гол у 53. минуту и тако озваничио резултат сусрета.

Градина – Зрињски 1:2

Домаћи су дошли до вођства у 20. минуту голом Турбића, а потом је двоструки стријелац сусрета Арежина гостима у 34. и 44. минуту, донио предност Зрињског. У другом полувремену није било голова.

Олимпик – Славија 1:0

У првом полуврему у Сарајеву није било голова. Олимпик је имао иницијативу, али је није успијавао реализовати.

Мрежа гостију се затресла тек у 61. минуту, што је уједно био и једини погодак, па је Олимпик славио на домаћем терену.

Вележ – Звијезда 2:1

Готи су повели у 14. минуту. Далибор Шанџић је искористио грешку одбране Вележа и довео свој тим у вођство. Пред паузу, домаћин је успио изједначити.
У 79. минуту је Вележ повео, што је и остао коначан резултат 2:1 за Вележ.

Широки Бријег – Травник 5:0

Широки Бријег је повео у 11 минуту голом Баришића, а 29. минуту у стријелце се уписао и Ћорић. У 38. минуту Баришић је поново постигао гол за 3:0 и убједљиво вођство домаћина. У другом полувремену за Широки Бријег стријелци су били Џидић и Марић.

Фудбалери Сарајева побиједили су вечерас тим Жељезничара са 1:0, у дербију 12. кола

На табели води Сарајево, са 29 бодова, три више од Жељезничара, трећи је Зрињски са 22, а четврта Славија са 21 бодом, колико има и Широки Бријег на петом мјесту.