Борац бољи од Жељезничара

Дерби меч 4. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ је привукао 6000 гледалаца. Заслужили су то Борац и Жељезничар својим играма и резултатима у претходна три кола. Капитенску траку код Борца понио је Жарић, којем је ово био први наступ ове сезоне. Већ у 12. минуту Граховац је запријетио из слободног ударца, али је Хаџић […]

недеља, август 18, 2013 / 07:41

Већ у 12. минуту Граховац је запријетио из слободног ударца, али је Хаџић био на мјесту. Недуго затим из даљине је покушао брзоноги Ђелмић, лопта је за који центиметар отишла поред гола. Међутим, у 18. минуту сјајну акцију овај фудбалер је претворио у погодак. Жарић је упослио Грујића на лијевој страни терена, овај прослиједио до Субића, који изврсним центаршутом проналази Ђелмића у срцу шеснаестерца и на семафору је писало 1:0.

Борац је наставио са нападима, Стокић је упутио праву бомбу са преко 25 метара, крајњим напором је Хаџић тај пројектил скренуо у корнер. Исти фудбалер у 28. минуту шутира поред гола, такође из велике удаљености.

А онда нова ерупција одушевљења на Градском стадиону. Поигравала се одбрана Жељезничара, Хаџић је у намјери да испуца лопту далеко од свог гола то лоше урадио, Стокић искористио поклон и одмах упослио слободног Ђелмића, чији шут нису могла зауставити ни два голмана Жељезничара. Са резултатом 2:0 се отишло на одмор.

На старту другог полувремена тренер гостију Ђурбузовић је непримјетног Бучана оставио у свлачионици, умјесто њега у игру је ушао Чолић. Већ након седам минута игре Борац је остао са играчем мање. Због другог жутог картона терен је прије времена морао напустити Жарић. Одмах су гости искористили бројчану предност и преко Адиловића у 54. минути смањили резултат.

У 66. минути резервиста Хоџић на велико искушење ставља Авдукића, који сјајном парадом успијева сачувати своју мрежу. Три минуте каасније Адиловић главом са седам метара шутира равно у Авдукића.

У 75. минути Селимовић пропушта сјајну прилику за Жељезничар. Авдукић је погледом испратио лопту која је замало отишла поред десне стативе. У јеку напада гостију Дујаковић је умало изненадио Хаџића, лопта је исклизнула из руку голману Жељезничара и завршила на мрежи.

Три минуте прије краја Јамак силовито шутира са ивице шеснаестерца, лопта одлази изнад гола. Покушао је и Адиловић, али је био непрецизан. Хоџић у судијској надокнади главом шаље лопту равно у Авдукића. Борац је успио сачувати резлтатску предност и на крају сасвим заслужено славити, а побједа је могла бити и убједљивија да је Граховац искористио зицер на крају. Велика побједа екипе која је предвођена Драганом Јовићем направила сјајне резултате у прва четири кола.

Изјаве

– Искључење Жарића је промијенило ток другог полувремена. Жељо је преузео игру, остали смо без играча и објективно нисмо имали снаге. Компезирали смо то борбеношћу. Жељо је имао своје прилике, ми смо могли из контре постићи и тај трећи гол. За нас веома важна побједа – рекао је тренер Борца Драган Јовић.

– Честитам играчима Борца на залагању и борбености, која им је донијела три бода. У првом полувремену примили смо голове својим грешкама. Бања Лука је спортски град, али Борац може свугдје узети бодове, на Отоци, Кошеву, на Грбавици, у Зеници, а овдје нама то није дозвољено. У другом полувремену се од 45 минута играло свеукупно 18 минута због честих прекида и убацивања лопти у терен – рекао је помоћни тренер Жељезничара Хајрудин Ђурбузовић.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:1

стријелци: 1:0 Ђелмић (18.), 2:0 Ђелмић (30.), 2:2 Адиловић (54.)

стадион: Градски