Белгија избила на прво мјесто, БиХ ремизирала

Фудбалска репрезентација Белгије успjела је да савладал Израел у квалификацијама за Европско првенство на гостовању са 1:0, те тако заузме прву позицију у групи Б. Једини погодак за белгијску селекцију постигао је Маруан Фелаини. После центаршута са лијеве стране у деветом минуту, један од фудбалера није успио на прави начин да упути ударац са ивице […]

среда, април 1, 2015 / 00:13

Фудбалска репрезентација Белгије успjела је да савладал Израел у квалификацијама за Европско првенство на гостовању са 1:0, те тако заузме прву позицију у групи Б.

Једини погодак за белгијску селекцију постигао је Маруан Фелаини. После центаршута са лијеве стране у деветом минуту, један од фудбалера није успио на прави начин да упути ударац са ивице казненог простора, али је лопта дошла до капитена Венсана Компанија који је са лијеве стране покушао, а након одбитка Марсијана мрежу је тресао Фелаини.

И поред тога што је био један од главних актера код поготка, Компани је био врло нервозан, па је у 11. минуту зарадио први, док му је у 64. минуту показан други жути картон, те је морао да напусти игру.

Белгија је, ипак, и поред 10 играча на терену, доминирала, имала више шутева против домаћина који није успио да се искаже пред пуним стадионом, тако да ће морати да се више потруди ако мисли да дође до прве двије позиције које воде директно на првенство Европе.

Велс је до сада био први са 11 бодова, али сада и Белгијанци имају исто толико уз бољу гол разлику, тако да су на врху групе Б.

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине на стадиону "Ернст Хапел" у Бечу ремизирала је против Аустрије 1:1.

Аустријанци су повели голом Марка Јанка у 35. минуту, а након само три минута у наставку Изет Хајровић изједначио на 1:1.

Селектор "змајева" Мехмед Баждаревић започео је утакмицу са сљедећих 11 играча: Беговић, Спахић, Вршајевић, Мујџа, Зукановић, Бичакчић, Медуњанин, Хаџић, Пјанић, Хајровић, Џеко.

На највећем аустријском стадиону утакмицу је пратило око 40.000 гледалца а међу њима око 15.000 навијача Босне и Херцеговине.

Ни у трећем међусобном мечу БиХ није успјела да савлада Аустрију. У претходним дуелима, оба у квалификацијама за Свјетско првенство 2002. забиљежен је реми (1:1) и пораз (0:2).