Барселона се намучила, Бајерн силовито до полуфинала

Фудбалери Барселоне пласиралу се вечерас у полуфинале Лиге шампиона, пошто су због више голова у гостима елиминисали Пари Сен Жермен, док се у исту фазу такмичења прошао и Бајерн Минхен. Барселона је у реваншу на свом терену играла 1:1 са француским клубом, док је прошле недеље у Паризу било 2:2. Пари Сен Жермен је повео […]

четвртак, април 11, 2013 / 07:57

Фудбалери Барселоне пласиралу се вечерас у полуфинале Лиге шампиона, пошто су због више голова у гостима елиминисали Пари Сен Жермен, док се у исту фазу такмичења прошао и Бајерн Минхен.

Барселона је у реваншу на свом терену играла 1:1 са француским клубом, док је прошле недеље у Паризу било 2:2.

Пари Сен Жермен је повео у Барселони голом Хавијера Пастореа у 50. минуту, када је после одличне асистенције Златана Ибрахимовића изашао сам испред голмана домаћих Виктора Валдеса и лако га савладао.

Фудбалери Барселоне су, ипак, успјели да дођу до гола који их је одвео у полуфинале, када је Педро Родригес у 71. минуту изједначио после повратног паса Давида Виље.

Бајерн је и у реваншу у гостима побиједио Јувентус са 2:0 и укупним резултатом 4:0 елиминисао италијански клуб.

Голове за њемачку екипу постигли су хрватски нападач Марио Манџукић, који је стријелац био у 64. минуту, као и Клаудио Писаро у судијској надокнади времена.

Јуче су се у полуфинале пласирали њемачка Борусија Дортмунд и шпански Реал Мадрид.

Жреб за полуфинале Лиге шампиона обавиће се у петак у Ниону.