Атлетико Мадрид ефикасан, Спортинг преокретом до предности

Атлетико Мадрид је на домаћем терену савладао Валенсију са 4:2, док је Спортинг у Лисабону био бољи од Атлетика Билбао – 2:1, у првим утакмицама полуфинала фудбалске Лиге Европе. До пола сата пред крај мечева било је "виђено" шпанско финале другог по квалитету европског такмичења. Мадриђани су са три гола предности пред реванш већ закорачили […]

петак, април 20, 2012 / 00:21

Атлетико Мадрид је на домаћем терену савладао Валенсију са 4:2, док је Спортинг у Лисабону био бољи од Атлетика Билбао – 2:1, у првим утакмицама полуфинала фудбалске Лиге Европе.

До пола сата пред крај мечева било је "виђено" шпанско финале другог по квалитету европског такмичења. Мадриђани су са три гола предности пред реванш већ закорачили у борбу за трофеј, а на том путу био је и Билбао, пошто је водио у Лисабону и врло добром игром имао побjеду у руци.

Sporting Lissabon 2 – 1 Athletic Bilbao… by Futbol2101

Португалци су се, међутим, тргли у правом тренутку и у року од четири минута направили велики преокрет. На крилима подршке са трибина фудбалери Спортинга су завршницу сусрета одиграли као у трансу и до тада бољег противника сабили "у ћошак", па је мало недостајало да славе још убjедљивије.

Баскијци су несхватљиво пали после изједначења и могу бити задовољни постигнутим резултатом, који им у реваншу ипак даје реалне шансе за пролаз даље.

У Мадриду је домаћи Атлетико неопрезно прокоцкао плус три против Валенсије, тако да гости ипак имају чему да се надају у реваншу код куће на "Местаљи". Коста је постигао важан погодак за Валенсију у четвртом минуту судијске надокнаде.

szólj hozzá: Atletico M. Valencia 4:2 GOALS

Резултати:

Атлетико Мадрид – Валенсија 4:2 (Фалкао 18, 78, Миранда 49, Адријан 54 – Жонас 45+3, Коста 90+4)

Спортинг Лисабон – Атлетик Билбао 2:1 (Инсуа 76, Капел 80 – Ауртенебе 54)