АБА: Игокеа боља од Крке

Кошаркаши Игокее савладали су у Лакташима словеначку Крку, у утакмици 4. кола АБА лиге, резултатом 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12). Била је то прва побједа Игокее и први пораз Крке у шампионату. Александровчани су сјајно отворили меч, захваљујући инспирисаном Џонатану Џонсу, који је постигао 8 поена у првој четвртини. Армстед и Вангмен су успјели да […]

недеља, октобар 19, 2014 / 08:50

Кошаркаши Игокее савладали су у Лакташима словеначку Крку, у утакмици 4. кола АБА лиге, резултатом 66:53 (18:13, 14:21, 19:7, 15:12).

Била је то прва побједа Игокее и први пораз Крке у шампионату.

Александровчани су сјајно отворили меч, захваљујући инспирисаном Џонатану Џонсу, који је постигао 8 поена у првој четвртини.

Армстед и Вангмен су успјели да преокрену резултат до краја првог полувремена, тако да се на одмор отишло с вођством гостију 34:32.

Џонс је тројком на почетку треће четвртине најавио одличну игру Игокее, поготово у одбрани. Играчи Крке су били потпуно ван игре, тако да су у посљедњи дио сусрета ушли са недостижних 10 поена заостатка.

Једино што је Крка успјела је да дође до 47:53, али им је тада Бранко Јоровић новом тројком поручио да више немају чему да се надају.