Звезда стријепила, прошла уз звиждуке

Фудбалери Црвене звезде уз много проблема успјели су да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу Европе, ремијем са Нафтаном 3:3 (2:1) на "Маракани". "Црвено-бели" су брзо повели 2:0, међутим, као и у првом мечу услиједио је пад у игри и гости су изједначили на 2:2 у 58. минуту. Неколико минута касније Нафтан је […]

четвртак, јул 26, 2012 / 22:43

Фудбалери Црвене звезде уз много проблема успјели су да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу Европе, ремијем са Нафтаном 3:3 (2:1) на "Маракани".

"Црвено-бели" су брзо повели 2:0, међутим, као и у првом мечу услиједио је пад у игри и гости су изједначили на 2:2 у 58. минуту.

Неколико минута касније Нафтан је остао са десет играча, али је пет минута пре краја повео 3:2. Ипак, голом Марка Вешовића Звезда се спасила бламаже и обезбиједила двомеч са Омонијом у следећој рунди.

Вицешампион Србије играо је у новим дресовина пред 23 хиљаде навијача који су извиждали играче по завршетку меча. У самом финишу са трибина су се чула скандирања: "Управа напиље!" и "Драган Џајић!", што најбоље говори о мишљењу Звездиних навијача.

Све укупно, "црвено-бели" су у двомечу са осмопласираним тимом бјелоруског шампионата примили чак шест голова, уз много среће побиједили у Бјелорусији гдје Нафтану није признат чист погодак, а онда у надокнади времена избјегла пораз на свом терену и највећу срамоту у новијој историји клуба.