Звезда добила Партизан након 15 пораза у дербијима

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу градског ривала Партизана са 68:56 (21:15, 21:13, 14:20, 12:8), па су изједначили резултат на 1:1 у финалној серији плеј офа Суперлиге Србије. Утакмица је одиграна пред око 5.000 гледалаца, а судили су Миливоје Јовчић, Урош Обркнежевић и Бранислав Мрдак. Црвена звезда: Човић 1, Илић 7, Лазић 3, Недовић 7, […]

субота, јун 9, 2012 / 08:06

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу градског ривала Партизана са 68:56 (21:15, 21:13, 14:20, 12:8), па су изједначили резултат на 1:1 у финалној серији плеј офа Суперлиге Србије.

Утакмица је одиграна пред око 5.000 гледалаца, а судили су Миливоје Јовчић, Урош Обркнежевић и Бранислав Мрдак.

Црвена звезда: Човић 1, Илић 7, Лазић 3, Недовић 7, Лешић 6, Суботић 2, Радивојевић 5, Николић, Томас 18, Милутиновић 7, Б. Поповић 4, П. Поповић 6.

Партизан: Кецман 2, Радуљица 17, Лучић 10, Милосављевић 10, Бешовић, Божић 1, Чакаревић 4, Џејмс 5, Мачван 5, Ђекић, Анђушић 2, Бертанс.

Звезда је узвратила ударац Партизану, забиљежила прву побједу над вјечитим ривалом ове сезоне и унијела неизвјеснот у финалну серију плеј-офа Суперлиге.

Звезди је ово била и прва побједа над Партизаном након 15 узастопних пораза.

Меч је био ријешен два минута прије краја када је Сава Лешић, бивши играч црно-бијелих, погодио тројку и донио Звезди предност 61:55.

Црно-бијели након тога више нису имали снаге за преокрет, којем су били близу у завршници меча.

Партизан је добро отворио меч, али након пар уводних минута црвено-бијели су се сабрали и потпуно преузели контролу на паркету.

Јаким ритмом и чврстом одбраном успјели су да зауставе шут споља браниоца трофеја, а када се на то дода и добар офанзивни скок екипе Светислава Пешића, не чуди што су црвено-бијели у 12. минуту први пут имали двоцифрену предност (27:17).

Партизан је на моменте у завршници полувремена дјеловао помало изгубљено на паркету, без идеје како да се супротстави разиграном ривалу.

Црно-бијеле је задесио и пех у трећој четвртини, пошто се повриједио плејмејкер Доминик Џејмс.

Следећа утакмица финалне серије игра се у уторак, 12. јуна, а домаћин је Партизан.

Подршку црвено-бијелима са трибина су пружили и Милан Гуровић, МилошТеодосић, Марко Кешељ и Игор Бутулија.