Зенит избацио Ливерпул

Зенит је преживио пакао у Ливерпулу, иако је повео поготком Хулка (19) након велике грешке Карагера. Суарез је с два гола из слободних удараца (28. и 59) и једним Алена (43) направио преокрет, али је „црвенима“ недостајао још један гол да би наставили такмичење. Од 84. минута у тиму гостију заиграо је и наш Родић. […]

петак, фебруар 22, 2013 / 08:20

Зенит је преживио пакао у Ливерпулу, иако је повео поготком Хулка (19) након велике грешке Карагера.

Лацио је головима Кандреве (10) и Гонзалеса (33) славио с 2:0 и елиминисао Борусију из Менхенгладбаха. Оно што није урадио код куће Штутгарт је учинио у гостима. Побиједио је у Генку с 2:0 и оправдао улогу фаворита. Бока је довео „швабе“ у вођство (45), које је утврдио Гентнер (59).

Викторија Плзењ је осигурала пролаз побjедом над Наполијем 2:0, а у наредној рунди такмичења играће још Фенербахче и Леванте. Челси је голом Азара у судијског надокнади обезебijедио пролаз против Спарте из Прага.

Насупрот Русима, Украјинци су остали без представника. Металист је изгубио код куће од Њукасла с 1:0. Једини погодак постигао је Шола Амеоби са бијеле тачке (64). Дњепар је на свом терену играо нерешено с Базелом 1:1. Повео је голом Селезњова из једанаестерца (76), а на исти начин изједначио је Шер (81). Динамо је у Бордоу поражен с 1:0. Стријелац је био Дијабате (41).

Азар је спријечио нову бруку европског првака. Спарта је на „Стамфорд бриџу“ водила голом Лафате (17) и била надомак продужетака, али је пресудио Белгијанац поготком у другом минуту надокнаде другог дијела.

Бенфика је с 2:1 савладала Бајер. Џон је довео домаћина у вођство (60), изједначио је Ширле (75), а тријумф лисабнским „орловима“ донио наш Матић (77) ударцем главом на асистенцију Лиме.

Фенербахче је једва савладао БАТЕ. Бјелоруси су од 20. минута играли без искљученог Баге, а домаћину је побједу донио Кристијан из пенала (45+1). Пинто (70) је довео Хановер у вођство, а Анжи је изједначио голом Траореа у деветом од десет минута надокнаде другог дијела.

Меч између Стеауе и Ајакса завршен је извођењем пенала, а румунска екипа је прошла даље, захваљујући промашајима Ајакса.