У Берковићима отворена етно соба

У мјесту Хатељи у општини Берковићи данас је отворена етно соба у којој су изложене рукотворине социјално угроженог становништва овог краја и ријеч је о првом пројекту такве врсте на подручју Источне Херцеговине. Пројекат, чија је вриједност 42.000 марака, финасирале су Фондација за социјално укључивање из Сарајева и општина Берковићи која је на неодређено вријеме […]

недеља, јануар 15, 2012 / 17:47

У мјесту Хатељи у општини Берковићи данас је отворена етно соба у којој су изложене рукотворине социјално угроженог становништва овог краја и ријеч је о првом пројекту такве врсте на подручју Источне Херцеговине.

Пројекат, чија је вриједност 42.000 марака, финасирале су Фондација за социјално укључивање из Сарајева и општина Берковићи која је на неодређено вријеме у згради Средњошколског центра додијелила на бесплатно кориштење 40 метара квадратних простора, гдје је смјештена етно соба.

Изложба, гдје се могу погледати и накит и сувенири рађени техником витража, отворена је у оквиру пројекта "Пружимо руку". Изложени предмети су продајног карактера.

Овај пројекат је у посљедњих седам мјесеци реализовало Удружење особа са инвалидитетом из тог мјеста у партнерству са општином Берковићи.

Менаџер пројекта Драган Самарџић рекао је да је пројекат, у којем су учествовали инвалиди, жене и млади незапослени из ове и сусједних општина, реализован с циљем побољшања квалитета живота угрожених категорија становништва у овој херцеговачкој општини.

"Отварањем ове собе настојаћемо да пружимо значајан допринос спречавању и смањењу узрока и посљедица социјалне искључености и сиромаштва у овој општини развијањем партнерста између владиног и невладиног сектора", истакао је менаџер пројекта Драган Самарџић и додао да се овим пројектом развија и партнерство између општине и удружења особа са инвалидитетом.

Према његовим ријечима, укључивање и оспособљавање рањивих категорија тако што им се омогући едукација и обезбиједе материјали за израду сувенира и рукотворина да би могле употпунити кућне буџете најбољи је вид подршке, јер се на тај начин, осим економске помоћи, омогућава и њихова социјализација.



Оставите одговор