Текстилна индустрија у Херцеговини: Народ би да ради

На јавни позив предузећа "Никола Тесла" за кадрове који желе да раде у текстилној индустрији пријавило се 2.865 кадрова из херцеговачких општина. У саопштењу из овог јавног предузећа наводи се да се, закључно са јучерашњим даном, пријавило 883 кадрова из Билеће, Невесиња 458, Берковића 151, Љубиња 300 и Требиња 1.073. "Тиме смо испунили први услов […]

понедељак, јануар 7, 2013 / 14:11

На јавни позив предузећа "Никола Тесла" за кадрове који желе да раде у текстилној индустрији пријавило се 2.865 кадрова из херцеговачких општина.

У саопштењу из овог јавног предузећа наводи се да се, закључно са јучерашњим даном, пријавило 883 кадрова из Билеће, Невесиња 458, Берковића 151, Љубиња 300 и Требиња 1.073.

"Тиме смо испунили први услов према њемачком партнеру и аргументовано доказали да реално у Херцеговини постоји довољно квалификоване радне снаге из области текстила, као и неквалификоване радне снаге која је спремна да ради у овој бранши", саопштио је вршилац дужности директора предузећа "Никола Тесла" Драган Вучетић.

Он је најавио да ће о наредним корацима у вези са овим пројектом говорити на конференцији за новинаре, која ће бити одржана наредне седмице.

Вучетић је истакао да поједини медији покушавају да представе овај пројекат у негативном контексту, али да бројне пријаве на овај јавни позив говоре о томе да народ не вјерује таквим причама.

"Нажалост, и овог пута појавиле су се бројне `невјерне Томе` као и издајнички и од странаца плаћени медији у покушају да у старту пројекат представе у негативном контексту. Знајући да је услов њемачких партнера да се пријави најмање 2.000 кадрова или ће пројекат бити реализован у некој другој регији Републике Српске, или у некој другој земљи у регији, они су се трудили и труде се перманентно да привредни амбијент у Српској представе у што горем свијетлу", наводи се у саопштењу, које је потписао Вучетић.

Он је оцијенио да је проблем законодавства у Српској што је превише толерантно према средствима јавног информисања, "који практично без посљедица могу блатити било коју личност и било коју институцију".

Наводећи примјер Њемачке, у којој је то питање ријешено тако што су за злонамјерно клеветање против особа из јавног и политичког живота предвиђене казне затвора од три мјесеци до пет година, Вучетић је најавио да ће ове седмице предложити предсједнику Српске Милораду Додику и Влади да се и у овој области закони ускладе са европским стандардима.

Предузеће "Никола Тесла", које се бави производњом, примијењеним истраживањем и експерименталним развојем, основала је Влада Републике Српске у октобру прошле године.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор