Србија немоћна против Украјине

Кошаркашка репрезентација Србије доживјела је у другом колу друге фазе Евробаскета у Словенији тежак пораз, не толико резултатски, колико због веома слабе игре. Боља од Србије била је селекција Украјине резултатом 82:75, па још увијек није формално обезбиједила мјесто у четвртфиналу. Србија сада има 3 побједе и 1 пораз у групи Е, а у последњем […]

петак, септембар 13, 2013 / 18:56

Кошаркашка репрезентација Србије доживјела је у другом колу друге фазе Евробаскета у Словенији тежак пораз, не толико резултатски, колико због веома слабе игре.

Боља од Србије била је селекција Украјине резултатом 82:75, па још увијек није формално обезбиједила мјесто у четвртфиналу.

Србија сада има 3 побједе и 1 пораз у групи Е, а у последњем колу играће са Француском. Пласман је и даље веома извјестан и само га чудан сплет околности може спријечити.

Србија је од почетка до краја играла слабо, о чему свједочи то што је највећу предност имали на самом старту – 3:0 и 10:7, после тројки Бјелице и Богдановића у прва три минута меча.

Последњи пут Србија је повела у првом нападу другог полувремена, кошем Гагића за 42:41, али је Максим Корнијенко за 2 минута израстао у играча утакмице и неповратно однио разлику на бар 5 поена.

Корнијенко је дао 21 поен (7/9 за 2, 1/2 за 3, 4/4 за 1), уз 8 скокова (до сада на цијелом првенству укупно 26 поена), а у финишу му се прикључио Јуџин Џетер, који је после озбиљног испуцавања преузео контролу над завршницом (6/14 из игре, али је завршио са 3 узатопна убачаја) и дошао до 20 поена.

Србија је од почетка до краја имала само три укључена играча – Бјелица је одскакао са 22 поена, 10 скокова, 4 асистенције и украденом лоптом, и једини је уз Недовића чије вријеме на терену је завршило у плусу.

Крстић је дао 17 (7/13 из игре, 3/ са бацања. 5 скокова), а Богдановић (15п, 4с, 4а) одлично почео, али је серијом промашених бацања (0 од 4 у последњем периоду) пропустио прилику да постане јунак, упркос одличном шуту за три (4/5, бацања и двојке шутирао 2 од 11). Недовић је играо 21 минут, али је остварио мањи учинак него Мицић за 7 минута.

Током цијелог меча квалитет кошарке био је изузетно слаб, а у неповезаној игри много боље су се снашли Украјинци. Србија је потпуни прикључак дуго држала захваљујући тројкама (кренули са 6/10), а до краја смо имали бољи проценат за три него за два поена.

Током првог полувремена углавном је Србија јурила минималну предност ривала и стизала је, први пут су Украјинци стекли плус 6 у 18. минуту (41:35), али нису дали кош до полувремена.

Брзо по пофратку на паркет, после сјајне серије Корнијенка (8 поена за два и по минута) украјински тим стиже до двоцифрене разлике. Ни после тога наши ривали нису далеко одмакли, само до 65:54 на старту последњег периода, али Србија се ниједном није спустила испод минус 5.