СП у ватерполу: Вјечити дерби припао Србији

Репрезентација Србије побиједила је Мађарску са 13:10 (2:3, 5:2, 2:2, 4:3) у другој утакмици Ц групе првенства свијета у Барселони. Изабраници Дејана Савића су тактички надмудрили мађарски тим и скоро обезбиједили прво мјесто у групи. Српски ватерполисти су на старту препустили иницијативу Мађарима који су повели са 2:0, а потом и завршили четвртину са голом […]

среда, јул 24, 2013 / 15:56

Репрезентација Србије побиједила је Мађарску са 13:10 (2:3, 5:2, 2:2, 4:3) у другој утакмици Ц групе првенства свијета у Барселони.

Изабраници Дејана Савића су тактички надмудрили мађарски тим и скоро обезбиједили прво мјесто у групи.

Српски ватерполисти су на старту препустили иницијативу Мађарима који су повели са 2:0, а потом и завршили четвртину са голом предности.

У наставку меча права канонада снашла је гол Мађара који су тај дио игре завршили са пет погодака у својој мрежи, да би српски ватерполисти поново примирили темпо и у трећој четвртини одиграли „егал”.

Почетак посљедње четвртине припао је српским ватерполиситима, који су повели са 2:0, али су потом Мађари кренули у офанзиву, везали три гола и били надомак изједначења (11:10). Тада је Стефан Митровић хладнокрвно шутирао „из прве” и показао да је играч за велике утакмице повећавши предност на 12:10.

Одбрана српског тима потом је почела да блокира све ударце мађарске „артиљерије” као од шале,да би Слободан Никић једним сјајним „пребачајем” коначно матирао Мађаре.

Никић и Андрија Прлаиновић су са по три гола најефикаснији стријелци утакмице, а у стријелце су се уписали јос Филип Филиповић са два, а са по једним Душко Пијетловић, Вања Удовичић, Душан Мандић, Милош Ћук и Стефан Митровић.

Српски тим у посљедњој утакмици Ц групе у петак од 9,30 игра против Кине.