Славија слаба код куће, Борац блијед у Габели

Жељезничар је губио у Источном Сарајеву, али је у наставку потпуно разбио Славију 1:5 (1:1). Борац поражен у Габели (1:0). "Фењераш" Премијер лиге Босне и Херцеговине, тим Славије дочекао је Жељу у недељном мечу 12. кола у нади да се може покренути са мртве тачке. Такође историја је ишла на руку домаћину јер је Жељо […]

недеља, октобар 30, 2011 / 18:07

Жељезничар је губио у Источном Сарајеву, али је у наставку потпуно разбио Славију 1:5 (1:1). Борац поражен у Габели (1:0).

"Фењераш" Премијер лиге Босне и Херцеговине, тим Славије дочекао је Жељу у недељном мечу 12. кола у нади да се може покренути са мртве тачке. Такође историја је ишла на руку домаћину јер је Жељо само једном славио у Источном Сарајеву (2006. године – 1:4), откако се игра заједничка лига БиХ.

Ношени том мишљу, "соколови" су у недјељу добро почели и послије почетног испитивања снаге повели у 14. минуту голом Љубише Вукеље. Бивши нападач Борца избјегао је офсајд замку и рутински погодио мрежу голмана Аднана Гуше – 1:0.

Међутим, екипа Амара Осима брзо је узвратила. Само пет минута касније Муамер Сврака је вратио ствари на почетак након акције Јадранка Богичевића и Елдина Адиловића – 1:1.

Кад су се вратили с одмора на полувремену, "плави" са Грбавице су убацили у вишу брзину и погоцима Сулејмана Смајића у 48. и Елдина Адиловића у 64. минуту преломили утакмицу.

Најприје је Мирсад Бешлија упослио Смајића, који је соло продором пробио лијеву страну и искоса погодио ближи угао голмана Славије Милоша Кубуре – 1:2. Адиловић је потом у 64. минуту наставио серију голова и запечатио судбину "соколова" у овом мечу – 1:3.

Убрзо се у стријелце уписао и Зајко Зеба (75. минут), а тачку на убједљиву побједу ставио је поново Адиловић у 79. минуту.

Ово је центарфору Жеље био девети погодак којим се учврстио на првом мјесту листе стријелаца. Осимова екипа је са ова три бода остала у трци за титулом јесењег првака, обзиром да се изједначила на другој позицији са градским ривалом Сарајевом. Лидер шампионата Широки Бријег бјежи сарајевским тимовима сада три бода. Осим тога, плави су продужили серију без пораза на 12 утакмица заредом.

НОВАЈЛИЈА БОЉИ ОД ШАМПИОНА

У другој утакмици недјељног програма, Борац је изгубио у Габели 1:0 (1:0), а једини гол дјело је Махира Карића у 32. минуту.

Послије грешке одбране црвено-плавих, лопта је дошла до Карића, који је лажњаком преварио Милана Ступара и са 16 метара пласирао лопту у небрањени дио мреже – 1:0.

Гости из Бањалуке на стадиону "Подавала" нису готово ништа показали, осим неколико непрецизних шутева Саше Кајкута. Игра тима Велимира Стојнића изгедала је јалово, блиједо, готово без жеље да се крене према голу ГОШК-а. Како су лоши били црвено-плави показује и податак да ниједном у 90 минута нису успјели да шутирају у оквир гола.

Домаћи су више жељели побједу, констатно су пријетили, стварали шансе од којих је најбољу пропустио Миљенко Бошњак већ у 11. минуту, када је из слободног ударца са двадесетак метара погодио пречку гола Асмира Авдукића.

Имали су играчи из Габеле још стопостотних шанси, првенствено Мирсад Шиљак, Саша Мус и опет Карић (погодио стативу), али нису били прецизни. Срећом по Бањалучане јер су код новог премијерлигаша могли да доживе праву резултатску катастрофу.

Ово је тренеру Стојнићу први пораз откако је наслиједио Звездана Цветковића, а зарадио га је од колеге Миломира Одовића, који је не тако давно сједио на клупи актуелног првака БиХ.