СЕХА: Брест Мешков јачи од Борца

Рукометаши Брест Мешкова побиједили су вечерас Борац м:тел у Бањалуци у утакмици 22. кола регионалне СЕХА лиге. Овим тријумфом Брест Мешков је преузео лидерску позицију у такмичењу. Рукометаши Борца пружили су достојан отпор много квалитетнијем противнику,,нарочито у првом полувремену које је бјелоруска екипа ријешила у своју корист са минималних 16:15. У наставку утакмице до изражаја […]

недеља, фебруар 17, 2013 / 21:22

Рукометаши Брест Мешкова побиједили су вечерас Борац м:тел у Бањалуци у утакмици 22. кола регионалне СЕХА лиге. Овим тријумфом Брест Мешков је преузео лидерску позицију у такмичењу.

Рукометаши Борца пружили су достојан отпор много квалитетнијем противнику,,нарочито у првом полувремену које је бјелоруска екипа ријешила у своју корист са минималних 16:15. У наставку утакмице до изражаја је дошло искуство гостујуће екипе и већи избор квалитетних играча, па је Брест Мешков дошао до побједе 33:28 којом је избио на чело Сеха лиге.

Данац Хенрик Кнудсен из гостујуће екипе био је далеко најбољи појединац утакмице. Кнудсен је постигао осам голова, док су се у Борцу истакли Срђан Тривунџа са 6 и Бранислав Обрадовић са пет голова. На висини задатка били су и голмани, нарочито екипе Брест Мешкова Владимир Божић и Виталиј Чарапенка.

Пред рукометашима Борца у наредна два кола је тежак посао.Слиједи гостовање Загребу, а онда и утакмица у Бањалуци против Вардара. До краја лигашког дијела такмичења остало је још пет кола, а четири првопласиране екипе наступиће на завршном турниру.