СДС: Кредит Топлани као награда за лош рад

Градски одбор Српске демократске странке сматра да је Скупштина града одобрила бањалучкој "Топлани" кредит од 22 милиона КМ као награду за лош рад њеног руководтства. Овим је потврђена чињеница да је ово предузеће доведено на руб стечаја, а у градској управи су закључили да руководство „Топлане“ није криво за овакву ситуацију, те их треба наградити, […]

петак, март 16, 2012 / 18:33

Градски одбор Српске демократске странке сматра да је Скупштина града одобрила бањалучкој "Топлани" кредит од 22 милиона КМ као награду за лош рад њеног руководтства.

Овим је потврђена чињеница да је ово предузеће доведено на руб стечаја, а у градској управи су закључили да руководство „Топлане“ није криво за овакву ситуацију, те их треба наградити, кажу у СДС.

Кредитна средства су довољна за измирење дуга за мазут банкама и припрема за наредну сезону гријања, које ће бити много скупље.

"Подсјећамо да акумулирани губитак „Топлане“ износи више од 40 милиона КМ, што прелази вриједност капитала.", напомињу у СДС.

У овој странци кажу да се још једном користи кредит за рјешавање текућих проблема без јасног плана за будућност.

"Остала је тајна на чија ће плећа пасти овај кредит и под којим је условима одобрен", стоји на крају саопштења.



0 КОМЕНТАРА

  1. „Finansijski izvještaj za 2011. godinu pokazao da je gubitak „Toplane“ nešto veći od 12 miliona KM, dok je kumulirani gubitak oko 53 miliona KM, a trenutna zaduženost „Toplane“ oko 33 miliona maraka.“

    НЕ ЗНАМ КАКО НИЈЕ ЗАПАЗИО ДА ЈЕ Г-ДИН ГРАДОНАЧЕЛНИК ДАВИДОВИЋ НАЈАВИО ПОСКУПЉЕЊЕ УСЛУГА ТОПЛАНЕ:

    „Davidović je naglasio potrebu donošenja novog tarifnog sistema čime će, kako kaže, biti obezbijeđene pravednije cijene toplotne energije i određeni prihodi koji će biti veći nego što su sad.“

    ПРАВЕДНИЈЕ ЦИЈЕНЕ?????

    http://www.banjalukalive.com/banjaluka/grad-se-zaduzuje-zbog-toplane.html

    „Sa druge strane, potrošači “Toplani“ duguju oko 30 miliona maraka.“

    30 МИЛИОНА!!!??? КО ТО БРАНИ МЕНАЏМЕНТУ „ТОПЛАНЕ“ НА НАПЛАТИ ПОТРАЖИВАЊА ОД ГРАЂАНА? ДА ЛИ МИ КОЈИ ИМАМО ЛОШУ УСЛУГУ И РЕДОВНО ПЛАЋАМО ТРЕБАМО ДА СТИПЕНДИРАМО ОНЕ КОЈИ ИМАЈУ ОДЛИЧНУ УСЛУГУ, А НЕ ПЛАЋАЈУ? Отимају од сиротиње да дају богатима.x-(x-(x-(x-(

  2. http://www.atvbl.com/index.php/2012/03/12/banjalucka-toplana-zrela-za-stecaj/

    СЛЕДЕЋЕ СЕДМИЦЕ ИМАМО СЈЕДНИЦУ САВЈЕТА МЗ СТАРЧЕВИЦА, НА КОЈОЈ ЋЕМО ДОГОВОРИТИ ДАЉЕ КОРАКЕ ПРЕМА „ТОПЛАНИ“. Г-ДИН ГРАДОНАЧЕЛНИК НАС ЈОШ НИЈЕ ПОЗВАО НА ЗАЈЕДНИЧКИ САСТАНАК С РУКОВОДСТВОМ „ТОПЛАНЕ“, МАДА ЈЕ ОБЕЋАО НА „ФОРУМУ ОДГОВОРНОСТИ“ У ОРГАНИЗАЦИЈИ ЦЦИ. НИЈЕ СЕ УДОСТОЈИО ДА НАС ПРИМИ ОД МАЈА, КАД СМО КОНСТИТУИСАЛИ САВЈЕТ, МАДА СМО У ВИШЕ НАВРАТА СЛАЛИ ДОПИСЕ. САДА НАВОДНО ЧЕКАМО ДА СЕ ДИРЕКТОРИЦА „ТОПЛАНЕ“ ВРАТИ С БОЛОВАЊА.

    Истовремено из „Топлане“ стижу најаве да ће по завршетку сезоне РАЗМОТРИТИ бонификације за грађане само 3 улице, у којима је најлошије гријање, мада је петицију према „Топлани“ потписало скоро 1500 људи и готово све зграде изнад подножја су имале мање или више лоше гријање. Што се мене тиче, неће моћи ове ноћи. Нећу дозволити да се грађани Старчевице дијеле, кад је огромној већини јако лоше гријање.

    НЕМА ЛОГИКЕ ДА ИСТУ ЦИЈЕНУ ПЛАЋАЈУ ГРАЂАНИ СТАРЧЕВИЦЕ СА 16-18 СТЕПЕНИ ПО ЦЕЛЗИЈУСУ У СТАНУ И ГРАЂАНИ ПОЈЕДИНИХ НАСЕЉА СА 30 СТЕПЕНИ У СТАНУ, ОДНОСНО СТАНАРИ ЗГРАДА У КОЈИМА ЈЕ ТЕМПЕРАТУРЕ ВОДЕ НА УЛАЗУ ОКО 45 СТЕПЕНИ И ОНИ КОД КОЈИХ ЈЕ 85 СТЕПЕНИ ПО ЦЕЛЗИЈУСУ.

    ЛИЧНО ЋУ СЕ ЗАЛОЖИТИ ЗА ИЗМЈЕНУ УМОБОЛНОГ ПРАВИЛНИКА О ТЕМПЕРАТУРИ ОД 18 СТЕПЕНИ НА ЈЕДАН МЕТАР ОД ПОДА, НА СРЕДИНИ ПРОСТОРИЈЕ. АКО ДОБИЈАМ ДУПЛО МАЊЕ ЕНЕРГИЈЕ, ДУПЛО МАЊЕ ТРЕБА И ДА ПЛАТИМ. И СВЕ ДОК НЕ ИЗГРАДЕ НОВИ ВРЕЛОВОД ЗА НАШЕ НАСЕЉЕ, НЕМА НИКАКВОГ ОСНОВА ДА ПЛАЋАМО ЊИХОВЕ ГУБИТКЕ НА МРЕЖИ. ТО ЈЕ ЊИХОВА СТВАР. НЕ ЖЕЛИМ ДА ГРАЂАНИ СТАРЧЕВИЦЕ ПЛАЋАЈУ ЊИХОВЕ ГУБИТКЕ. x-(x-(x-(x-(x-(

  3. 2000. године они које ти браниш и у којима налазиш спаситеље и поштењачине нису дали да се Топлана пребаци са мазута на плин,чини ми се.

    Зато данас Топлана за грејну сезону од потребних средстава ни пола не може да обезбеди од рачуна грађанима који су ионако високи.Ако би грејање поскупило,сви бисмо били погођени.Ако га не би било,тек би онда било лоше.

    Шта кажу „спаситељи“ и „ствараоци“ на то?Ништа.Подсећају.Хвала им.

  4. Драж, слушала сам данас портпаролку и мислим да је циљ да се подијелите.

    Надам се да им неће успјети, али поред борбе за равноправност (јер није у реду да људи немају гријање и вјероватно морају да догријавају просторије додатно и тиме плаћају и „гријање“ ел. енергију…), морате да се борите и за јединство.

  5. Прво сам помислио да ће се овај кредит употријебити за реконструкцију вреловода „Врбас“ којим је Старчевица повезана са Топланом. То се нигдје не спомиње ! Топлана ,оваква каква је, не може опстати.

    Не знам какво је сад стање, али знам да прије пар година мазут нису лично увозили, него преко посредника, који је то радио у своје име, а за њихов и свој рачун ! Зашто ? Питање је реторичко !

    Једано од рјешења за ово највеће Б.Л. насеље је да приватник направи топлану на подручју ове МЗ, потпише уговоре са власницима станова, па би се својски трудио да грађани буду задовољни. Наравно, изабрао би најисплативији
    енергент и не би га набављао преко посредника, а наплата потраживања не би долазила у питање, јер је ту сваки приватник ревносан !

    Сада то звучи утопистички, али кад тад ће приватни капитал морати рјешавати комуналне проблеме(оне као што је водовод неће) и ту политика неће моћи мијешати своје прсте .

  6. Рале Брадаа, та пракса није прекинута ни данас. Мићо Михајловић важнији играч Додику од Славка Митровића, сувласник фирме са покојним Антом Марковићем у Аустрији је тај посредник и дан данас. На мјесту бившег Калвана, тај човјек прави зграду, мислим да је и готова.
    Биги сереш као и увијек. Само да ти кажем да гријање на плин сваки дан поскупљује, моји познаници у Суботици су се одјавили када су сваки мјесец за стан од 72квадрата плаћали 120 еура мајсторе. То ти је око 240 КМ. Треба узети Топлинг и урадити своје гријање.
    Топлану треба пустити да се угуши у сопственим говнима.

  7. Nazolost, ali ovaj tekst je potpuno netacan. Kao prvo, Skupstina grada nije odobrila kredit „Toplani“ kao nagradu za los rad rukovotstva. Skupstina grada u prijedlogu mjera za stabilizaciju poslovanja je zakljucila da sadasnji menadzment nema adekvatnih kapaciteta da vodi ovaj sistem, te da organizaciona i kadrovska struktura nije adekvatna potrebama sistema, te u tom smislu je potrebno:
    a) implementirati moderni upravljacki sistem u kome bi bio decidno definisan status kljucnih menadzera, ali i njihova odgovornost za efektivnost i efikasnost poslovanja
    b) izvrsiti unutrasnje organizaciono restruktuiranje zasnovano na savremenim principima
    c) donijeti interni program mjere racionalnog trosenja u svim segmentima
    d) uspostaviti savremeni informacioni sistem za pracenje potrosaca toplotne energije i racunovodstveni informacioni sistem koji ce obezbjediti azurno pracenje i evidentiranje svih poslovnih promjena u skladu sa racunovodstvenim propisima i standardima koji ce pruziti neophodnu podrsku sistemu u pravljanju u „Toplani“.
    Ima tu jos mnogo stvari koje je usvojila ova Skupstina, kao sto su ekonomsko finansijski aspekti, mogucnost uticaja na poslovni rezultat, sanacija gubitka, mogucnost pribavljanja dodatnog kapitala emisijom hartija od vrijednosti, smanjenje zaduzenosti, tehnicko tehnoloski aspekti, prioriteti kod modernizacije, razvojni aspekti, organizacioni aspekti, uloga zakonodavne i izvrsne vlasti, itd.
    Imajuci u vidu da u „Toplani“ trenutno radi preko 140 radnika ili od cije plate prezivljava najmanje 140 porodica, da se u gradu Banja Luka trenutno snadbjeva toplotnom energijom 1.032 poslovna potrosaca (vrtici, skole itd.) i 21.723 stambena potrosaca sa povrsinom stambenog prostora od 1,10 miliona m2, a za sta je u toku grejne sezone potrebno oko 24.000 tona mazuta. Nazalost, svima je jasno da je situacija u toplani slozena i ozbiljna, ali zar je trebalo dopustiti da „Toplana“ dodje pod stecaj. Tek pocetkom ove godine „Toplana“ je dosla pod ingerenciju grada, cime se prvi put otvorila prilika da grad Banja Luka sazna kako toplana posluje ne samo u ekonomskom vec i u organizacionom, tehnickom i tehnoloskom smislu. Vjerovatno da nije bilo velikog insistiranja od strane grada, prema poslovanju „Toplane“, vec danas u Banjoj Luci mogli bi da zaboravimo na ovo preduzece, i energiju koju je kakvu takvu mogla da posalje svojim potrosacima.
    Ipak Skupstina nije nagradila rukovodstvo toplane, vec je Skupstina zeljela da izađe u susret svojim gradjanima, koji su prikljuceni na toplotnu energiju „Toplane“, cime nije dozvolila da gradjani placaju visoku cijenu grijanja, koja je cak u mnogim opstinama veca nego u Banjoj Luci, cime je omogucila da ovo preduzece ostane i u buduce radi u sluzbi gradjana grada Banja Luka. Vjerovatno bi neko od ovog preduzeca, da je otislo pod stecaj, vidio veliku korist i ko zna kako bi se tek onda odrazilo na gradjane, ali sigurno ne dobro. Sigurno je potrebno jos mnogo truda da „Toplana“ u Banjoj Luci bude samoodrziva i da kvalitetno isporucuje ovaj vid energije. Obezbjedjenjem sredstava i mnogim navedenim preporukama za stabilizaciju stanja u ovom preduzecu, stvaraju se predpostavke za smanjenje problema u funkcionisanju sistema u 2013. godini i narednim godinama.

  8. Nazolost, ali ovaj tekst je potpuno netacan. Kao prvo, Skupstina grada nije odobrila kredit „Toplani“ kao nagradu za los rad rukovotstva. Skupstina grada u prijedlogu mjera za stabilizaciju poslovanja je zakljucila da sadasnji menadzment nema adekvatnih kapaciteta da vodi ovaj sistem, te da organizaciona i kadrovska struktura nije adekvatna potrebama sistema, te u tom smislu je potrebno:
    a) implementirati moderni upravljacki sistem u kome bi bio decidno definisan status kljucnih menadzera, ali i njihova odgovornost za efektivnost i efikasnost poslovanja
    b) izvrsiti unutrasnje organizaciono restruktuiranje zasnovano na savremenim principima
    c) donijeti interni program mjere racionalnog trosenja u svim segmentima
    d) uspostaviti savremeni informacioni sistem za pracenje potrosaca toplotne energije i racunovodstveni informacioni sistem koji ce obezbjediti azurno pracenje i evidentiranje svih poslovnih promjena u skladu sa racunovodstvenim propisima i standardima koji ce pruziti neophodnu podrsku sistemu u pravljanju u „Toplani“.
    Ima tu jos mnogo stvari koje je usvojila ova Skupstina, kao sto su ekonomsko finansijski aspekti, mogucnost uticaja na poslovni rezultat, sanacija gubitka, mogucnost pribavljanja dodatnog kapitala emisijom hartija od vrijednosti, smanjenje zaduzenosti, tehnicko tehnoloski aspekti, prioriteti kod modernizacije, razvojni aspekti, organizacioni aspekti, uloga zakonodavne i izvrsne vlasti, itd.
    Imajuci u vidu da u „Toplani“ trenutno radi preko 140 radnika ili od cije plate prezivljava najmanje 140 porodica, da se u gradu Banja Luka trenutno snadbjeva toplotnom energijom 1.032 poslovna potrosaca (vrtici, skole itd.) i 21.723 stambena potrosaca sa povrsinom stambenog prostora od 1,10 miliona m2, a za sta je u toku grejne sezone potrebno oko 24.000 tona mazuta. Nazalost, svima je jasno da je situacija u toplani slozena i ozbiljna, ali zar je trebalo dopustiti da „Toplana“ dodje pod stecaj. Tek pocetkom ove godine „Toplana“ je dosla pod ingerenciju grada, cime se prvi put otvorila prilika da grad Banja Luka sazna kako toplana posluje ne samo u ekonomskom vec i u organizacionom, tehnickom i tehnoloskom smislu. Vjerovatno da nije bilo velikog insistiranja od strane grada, prema poslovanju „Toplane“, vec danas u Banjoj Luci mogli bi da zaboravimo na ovo preduzece, i energiju koju je kakvu takvu mogla da posalje svojim potrosacima.
    Ipak Skupstina nije nagradila rukovodstvo toplane, vec je Skupstina zeljela da izađe u susret svojim gradjanima, koji su prikljuceni na toplotnu energiju „Toplane“, cime nije dozvolila da gradjani placaju visoku cijenu grijanja, koja je cak u mnogim opstinama veca nego u Banjoj Luci, cime je omogucila da ovo preduzece ostane i u buduce radi u sluzbi gradjana grada Banja Luka. Vjerovatno bi neko od ovog preduzeca, da je otislo pod stecaj, vidio veliku korist i ko zna kako bi se tek onda odrazilo na gradjane, ali sigurno ne dobro. Sigurno je potrebno jos mnogo truda da „Toplana“ u Banjoj Luci bude samoodrziva i da kvalitetno isporucuje ovaj vid energije. Obezbjedjenjem sredstava i mnogim navedenim preporukama za stabilizaciju stanja u ovom preduzecu, stvaraju se predpostavke za smanjenje problema u funkcionisanju sistema u 2013. godini i narednim godinama.

  9. Nazolost, ali ovaj tekst je potpuno netacan. Kao prvo, Skupstina grada nije odobrila kredit „Toplani“ kao nagradu za los rad rukovotstva. Skupstina grada u prijedlogu mjera za stabilizaciju poslovanja je zakljucila da sadasnji menadzment nema adekvatnih kapaciteta da vodi ovaj sistem, te da organizaciona i kadrovska struktura nije adekvatna potrebama sistema, te u tom smislu je potrebno:
    a) implementirati moderni upravljacki sistem u kome bi bio decidno definisan status kljucnih menadzera, ali i njihova odgovornost za efektivnost i efikasnost poslovanja
    b) izvrsiti unutrasnje organizaciono restruktuiranje zasnovano na savremenim principima
    c) donijeti interni program mjere racionalnog trosenja u svim segmentima
    d) uspostaviti savremeni informacioni sistem za pracenje potrosaca toplotne energije i racunovodstveni informacioni sistem koji ce obezbjediti azurno pracenje i evidentiranje svih poslovnih promjena u skladu sa racunovodstvenim propisima i standardima koji ce pruziti neophodnu podrsku sistemu u pravljanju u „Toplani“.
    Ima tu jos mnogo stvari koje je usvojila ova Skupstina, kao sto su ekonomsko finansijski aspekti, mogucnost uticaja na poslovni rezultat, sanacija gubitka, mogucnost pribavljanja dodatnog kapitala emisijom hartija od vrijednosti, smanjenje zaduzenosti, tehnicko tehnoloski aspekti, prioriteti kod modernizacije, razvojni aspekti, organizacioni aspekti, uloga zakonodavne i izvrsne vlasti, itd.
    Imajuci u vidu da u „Toplani“ trenutno radi preko 140 radnika ili od cije plate prezivljava najmanje 140 porodica, da se u gradu Banja Luka trenutno snadbjeva toplotnom energijom 1.032 poslovna potrosaca (vrtici, skole itd.) i 21.723 stambena potrosaca sa povrsinom stambenog prostora od 1,10 miliona m2, a za sta je u toku grejne sezone potrebno oko 24.000 tona mazuta. Nazalost, svima je jasno da je situacija u toplani slozena i ozbiljna, ali zar je trebalo dopustiti da „Toplana“ dodje pod stecaj. Tek pocetkom ove godine „Toplana“ je dosla pod ingerenciju grada, cime se prvi put otvorila prilika da grad Banja Luka sazna kako toplana posluje ne samo u ekonomskom vec i u organizacionom, tehnickom i tehnoloskom smislu. Vjerovatno da nije bilo velikog insistiranja od strane grada, prema poslovanju „Toplane“, vec danas u Banjoj Luci mogli bi da zaboravimo na ovo preduzece, i energiju koju je kakvu takvu mogla da posalje svojim potrosacima.
    Ipak Skupstina nije nagradila rukovodstvo toplane, vec je Skupstina zeljela da izađe u susret svojim gradjanima, koji su prikljuceni na toplotnu energiju „Toplane“, cime nije dozvolila da gradjani placaju visoku cijenu grijanja, koja je cak u mnogim opstinama veca nego u Banjoj Luci, cime je omogucila da ovo preduzece ostane i u buduce radi u sluzbi gradjana grada Banja Luka. Vjerovatno bi neko od ovog preduzeca, da je otislo pod stecaj, vidio veliku korist i ko zna kako bi se tek onda odrazilo na gradjane, ali sigurno ne dobro. Sigurno je potrebno jos mnogo truda da „Toplana“ u Banjoj Luci bude samoodrziva i da kvalitetno isporucuje ovaj vid energije. Obezbjedjenjem sredstava i mnogim navedenim preporukama za stabilizaciju stanja u ovom preduzecu, stvaraju se predpostavke za smanjenje problema u funkcionisanju sistema u 2013. godini i narednim godinama.

  10. Milan Pecanac, 16.03.2012. 22:54:59

    Ја сам предао „Топлани“, још фебруара 2011. у име станара ЗЕВ зграде у којој живим, допис у којем сам тражио да ми образложе по ставкама расходе „Топлане“, како бих се увјерио шта их је то нагнало да нам повећају цијену за 22%, а погоршају квалитету услуге. Добио сам уопштен одговор да они све раде по закону, ниједан конкретан одговор и послали су ми неки правилних на 30-ак страница.

    Мислим да је „Топлана“ идеална за сврнути милионе, „уградити се“, без велике могућности контроле. Не знам колики стручњак треба неко бити да у једној сезони направи губитак већи од 12 милиона“.
    ЗАР НИЈЕ ЛОГИЧНИЈЕ БИЛО 25 МИЛИОНА УЛОЖИТИ У НОВИ ВРЕЛОВОД „ВРБАС“ ДА СЕ ИСКЉУЧЕ ОГРОМНИ ГУБИЦИ НА МРЕЖИ, НЕГО ДАТИ 22 МИЛИОНА ДА БИ СЕ ПОКРПИЛЕ РУПЕ У ЛОШЕМ ПОСЛОВАЊУ?

    ВЕЛИКИ ПОЗДРАВ ЗА МИЛАНА, ОДБОРНИКА ИЗ МЗ СТАРЧЕВИЦА B-)

  11. anja banja luka, 16.03.2012. 19:36:34

    Чуо сам се с овим колегом из савјета МЗ, који живи у улици Саве Љубоје. Он такође инсистира на јединству и да наступамо са захтјевима за комплет мјесну заједницу, тако да могу рећи да такав став сигурно има већину. Хвала Ти што се солидаришеш с нама!;)

  12. Milan Pecanac, 16.03.2012. 23:38:43 [34156]

    Нажалост, ви сте један ЖАЛОСНИ дорадник тренутно владајућег режима, нисте ЧОВЈЕК! Овакве недоречене закључке може изнијети само неко ко није добронамјеран овој заједници. Мене не занима шта Топлана треба да уради, то је проблем акционара и менаџмента.

    Мене занима зашто је ове године било лошије гријање него прошле и претпрошле? Не живим на Старчевици, у Центру 2 сам у фебруару мјесецу кад су биле највеће зиме, господа из Топлане су гријала ујутро од 8-9 па онда иде период кад се гријање смањује до потпуног ГАШЕЊА, заим иде период од сат времена кад их зовем и убјеђујем се са неким ликом да нема гријања, затим пусте гријање око 12 и у 17:30 опет иста прича, да би поново у 19:40 пустили нам гријање.

    Мјесечно уредно плаћам 120 марака, али фебруар не мислим да платим, не пада ми на памет, извадио сам телефонски листинг па ћемо се судски тјерати. Највише ми смета што дорадници попут тебе и оне из Топлане (пијар женска) износе нека СРАЊА! Интересује ме зашто ти и људи око тебе допуштете да НАШЕ ПАРЕ се крчме на начин на који се крчми? Ако ћемо давати паре Топлани, дајте га али под условом тржишног пословања – КАЛОРИМЕТРЕ сва домаћинства морају имати! Овако постоје привилеговани ГРАЂАНИ (они који могу купити НОВ стан и поставити КАЛОРИМАТАР) и кажњени (ми који живимо у старим зградама и НЕМАМО ПРАВО да поставимо калориметре).

    Стид и срам да вас(СНСД+СПС+ДНС) буде, ви сте обични хохштаплери, само су вам ваши џепопи битни, остале ко јебе а? Питам се имаш ли образа погледати своје комшије у очи послије оваквих СРАЊА што си написао?

  13. Желим да спријечим да ми на моје питање о калориметрима одговориш „да не постоје технички услови за уградњу калориметра у старима зградама“, ова слика говори другачије:

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Portals/0/images/2010-07-11/Split/GRIJANJE_USTEDA1-151208_thumb.jpg

  14. „Мене занима зашто је ове године било лошије гријање него прошле и претпрошле?“

    „Не знам колики стручњак треба неко бити да у једној сезони направи губитак већи од 12 милиона.“

    Који сте ви болесници,јеботе…

    ИСКЉУЧИТЕ СЕ САМ МРЕЖЕ,КУПИТЕ ШПОРЕТЕ ПА ЛОЖИТЕ КОЛИКО ВАМ ТРЕБА,ПА СЕ НАКОН ТОГА ЗАПИТАЈТЕ ДА ЛИ СЕ ИСПЛАТИ.

  15. Milan Pecanac, 16.03.2012. 23:38:43 [341

    И шта, ово је одборник у градској скупштини? Јбт..

    Ма треба вас све „имплементирати“ у три пичке материне. И донијети вам интерни програм мјере рационалног трошења типа данас хљеба, прекосутра воде.

    „Tek pocetkom ove godine „Toplana“ je dosla pod ingerenciju grada, cime se prvi put otvorila prilika da grad Banja Luka sazna kako toplana posluje ne samo u ekonomskom vec i u organizacionom, tehnickom i tehnoloskom smislu“

    и шта значи ово?

    Коме ви шупљу просипате, госн Пећанац? 😀

  16. Bigeru, vidjećeš pošto je grijanje kada firera ne bude, kada ne budeš imao mdanusgrijanje.
    A, šta fali šporetima , makar ne gušimo se od amonijaka kao ti u svom fujokruženju.
    Ja imam ognjište, a u drugoj sobi“fijaker“. Divota! Onakav isti k’o što je imao firer u svojoj kući prije ove njegove ofanzive.
    Mamaicu , majstoricu kung fu raznoške pozdravi. Maksuz joj selam. Ode li ti u Maoču? Ima li išta od korijenja?

  17. Moj Pećanac kućo drvarska, a ko je zato kriv što je tako u u tačkama a), b), c), d)
    Pa firer i njegovi kradoljubi nisu u gradu, u RS, i toplani od juče. E, da nam je kojim slučajem ostalo još stotinu m’tela, oni bi ih spiskali do zore.
    Zločinci su to, nama nema života dok ih ne pohapsimo i ne otmemo ono što su pokrali od nas. Neviđeni srpski zločinci od našeg postanka do današnjega dana!

  18. Mr Biggy, 17.03.2012. 10:23:28

    а теби не треба пуно повода да нагласиш неки разлог за шта грађане БЛ твоја коњушарска власт може уцјењивати и рекетирати до миле воље?

    Је л’ то исти рецепт ко и за гориво? Који сте ви смрадови, вас сваки дан треба цмекати на улици да би се приволили владавини права.

  19. rammstein

    Схваташ ли ти да спомињеш владавину права и претиш смрћу, ретарде? Зашто је гориво било реално скупље кад је власт била „права“? Како би та „права власт“ грејала БЛ? Љубављу и поштењем? Једини проблем Топлане је што се може исфинансирати ни пола трошкова потребних за рад од грађана.

    Што не одговараш на питања никад, већ само баљезгаш? Додуше, мајмун ради што мајмун види.Од есдееса у овом случају.

  20. Mr Biggy, 17.03.2012. 11:10:10

    Ако ти не видиш корист од тријебљења штеточина из властите куће, онда књигу у шаке и читај, француска револуција, Робеспјер, гиљотине,…итд, итд, то је једноставно нужно зло, нема напретка нацији без уклањања корова у властитим редовима.

    Гориво сам ти објаснио милион пута, да је било неупоредиво јефтиније у владавини Пере Букејловића, то ти је јадан параван, кад помислим на оне цијене око 1 км по литру, смјеста бих формиро стријељачки вод за вас бандите из снсд-а!

    Кад би Топалана ставила реалне цијене гријања, наплата би се аутоматски повећала до 80% што би било сасвим довољно за њен рад, овако нико нема користи, а сви имају само штету.

  21. Ako se tako dijele sredstva poreskih obaveznika, onda cemo i mi koji nismo prikljuceni na Toplanu i ljudi koji zive u kucama traziti da nam se donira po 5-10 metara drva svake grejne sezone.Jer kako neki gradjani mogu biti subvencionisani a neke ko j*be nek se snalaze kako znaju i umiju.To treba provjeriti u Ustavu, da li su svi gradjani isto tretirani PO ZAKONU.HOCEMO ONDA I MI SVAKE GODINE PO 10 METARA DRVA DA PREGURAMO ZIMSKU SEZONU ILI CEMO SE ZALITI I GRADU I SUDU I SVIM OSTALIM I N S T I T U C I J A M A!!!!!!!x-(x-(x-(x-(x-(x-(x-(

  22. SFRJ-, 17.03.2012. 11:29:03

    Добро си напоменуо, ето кад се формирају стрељачки стројеви за бандите мд режима, међу првима треба помлатити она говна из тзв шума српске који продају народна дрва огрев народу по „тржишним цијенама“!

    Коме припада Шума Српске?

  23. Rammsteinu, nemoj na bigera. Nije ni njemu lako da bude u onoj tjeskobnoj i smrdljivoj anussobi. Ali, šta će. Ima besplatnu hranu, grijanje, stanovanje, pa kako tako.
    A, muči ga i pitanje identiteta. Ne zna na čiju bi stranu. Silne vojske bile pa sve moguće. Znam da moj nije jer mrzi Srbe. Možda nekog šleperdžije, nekog vehabije,ili nekakav mix.

  24. Štiglic: Siromašne zemlje žrtve MMF
    Izvor: Vijesti

    Džozef Štiglic, profesor ekonomije, otkriva kako moćne zapadne banke i MMF izazivaju socijalne nemire u mnogim siromašnim zemljama koje „pomažu“.

    Perfidno smišljeni scenario je sledeći: Prvo se snimi i detaljno analizira privredno i kadrovsko stanje svake države koja zatraži finansijsku pomoć za svoj razvitak ili opstanak.

    Nakon toga Svetska banka za obnovu i razvoj vladi dotične zemlje uručuje istovetan tipski program koji sadrži četiri obavezna koraka, piše Štiglic za Obzerver.

    Tekst je objavljen u januaru, ali aktuelan je kao stalno upozorenje svim državama, koje bi, po Štiglicu, mogle postati žrtve MMF-a.

    Prvo što vlada zemlje-žrtve treba da sprovede bez odlaganja je privatizacija, a posebno velikih javnih i ključnih industrijskih preduzeća koja čine kičmu privrede.

    Umesto da se argumentovano protive zahtevu za brzopletu prodaju javnih preduzeća mnogi su političari požurili u radosnu (ras)prodaju elektroprivrede, naftne industrije i vodoprivrede kao da je reč o privrednom imperativu.

    Da bi ućutkali trezvene kritičare takvog nepromišljenog postupka s teškim dalekosežnim posledicama oni se pozivaju na imperativne zahteve Svetske banke za obnovu i razvoj.

    „Možete videti kako im se rašire oči na mogućnost dobijanja provizije ako se u proceni vrednosti imovine velikih javnih preduzeća i ključnih industrijskih preduzeća skine koja milijarda ili barem nekoliko stotina miliona dolara“, kaže Štiglic.

    Štiglica u planovima MMF-a i Svetske banke za obnovu i razvoj najviše zabrinjavaju dve bitne stvari:

    1. Da se planovi stvaraju u tajnosti i da ih uvek vodi apsolutistička ideologija kojoj je strana svaka humanost i altruizam. Uz to, oni nikada nisu otvoreni za stručnu raspravu i primedbe te su tako razrađeni da programirano urušavaju demokratiju u zemlji koja ih nekritički primenjuje.

    2. Da nisu uspešni!

    Postoji li zemlja koja je izbegla ovakvu nesretnu sudbinu? „Da“ – kaže profesor Štiglic: „Bocvana!“ „Odlučno su rekli menadžerima MMF-a i Svetske banke: Go home!

    Nakon kampanjski sprovedene privatizacije obavezno sledi donošenje zakonske regulative o liberalizaciji tržišnog kapitala.

    Taj potez, teorijski gledano, omogućuje investicionom kapitalu nesmetan ulazak i izlazak iz zemlje.

    Pri tome, kako pokazuje iskustvo, u zemlju-žrtvu, ulazi relativno malo kapitala, a kudikamo najveći deo raspoloživog kapitala na „zakonit“ način nesmetano izlazi iz zemlje.

    Taj proces izvlačenja kapitala je u ekonomiji poznat pod imenom „krug vrućeg novca“.

    Novac ili, tačnije rečeno pljačkaški kapital ulazi u zemlju-žrtvu prvenstveno radi špekulacija nekretninama i valutom, a zatim poput plašljive divljači, beži glavom bez obzira već na prvi znak nadolazećih nevolja koje bi mogle bilo kako ugroziti njegovu sigurnost.

    U tom paničnom begu kapitala državne rezerve mogu „presušiti“ za samo nekoliko dana. Nakon takvog vešto insceniranog bega kapitala MMF obavezno traži od vlade zemlje-žrtve da odmah drastično poveća kamatne stope na 30, 50 ili čak 80 % kako bi velike svetske špekulante privukla na povrat isisanog državnog kapitala.

    Postoji li zemlja koja je izbegla ovakvu nesretnu sudbinu? „Da“ – kaže profesor Štiglic

    „Rezultat takvog poteza vlade, koja najčešće nema drugog izlaza, je predvidljiv“, kaže Štiglic, prenosi hrsvijet.net.

    Astronomske kamatne stope, naravno, brzo privuku odbegli kapital, dok s druge strane one sistemski razaraju industrijsku proizvodnju i definitivno isušuju nacionalnu riznicu zemlje-žrtve.

    MMF zemlju-žrtvu koja je na izdisaju hladnokrvno uvlači u treći korak – takozvano „tržišno određivanje cena“. To je lep izraz za dramatično dizanje cena hrane, energenata, vode i ostalih komunalnih usluga.

    Zemlja-žrtva doslovice bačena „na kolena“ i „de facto“ se nalazi pred prverednim uništenjem.

    U tim dramatičnim okolnostima MMF iz nje zločinačkom hladnokrvnošću izvlači i poslednje kapi krvi.

    Programirano pojačava „vatru“ i podiže socijalnu temperaturu dok napokon celi kotao ne eksplodira.

    Time je otvoreno samo predvorje pakla. Eklatantan primer za to je Indonezija 1998. kojoj je MMF bezobzirno ukinuo subvencije za hranu i gorivo za siromašno pučanstvo, nakon čega su posvuda buknuli žestoki prosvjedi i nemiri.

  25. -SFRJ-, 17.03.2012. 11:29:03

    Одлична запажања! „Топлана“ треба да има добру услугу, ту услугу треба да наплати. Град треба да улаже само у инфраструктуру, нове вреловоде. Глупо је да град сваке године субвенционира гријање, јер је то на штету људи који живе у кућама и не користе услуге „Топлане“.

  26. rammstein

    Ја сам итекако поборник „чишћења редова“ и то се дешава,само не тако очигледно,јавно.Не разумем где сам ја био против тога.И то баш на Истоку (географски).Међутим,неко ко је идолпоклонитељ странке која је само коров и ништа више,то је превише.

    Поента наше приче је да само идиот може за цену нафте и мазута окривљавати власт једног дела Б/Х.То само могу злонамерни.
    Цена нафте у периоду о којем говориш је била око 90-ак пфенинги,а сирова је била 42 долара.Данас кад је сирова 3 пута скупља,цена је 2,5о км.Чак је онда била прецењена.

    „Реална цена“ је човече немогућа за плаћање,јеи ли ти нормалан?Онај јадник што га је Тексашки Ренџер опчинио „уби“ се објашњавајући како је скупо,а ти би „реалну“ цену?

    И,да ово ми је посебно драго што ћу ти показати,а побија и тезу да је неко Дервенту „бранио“:
    http://www.infozvornik.com/index.php?option=com_content&view=article&id=144%3Apredstavnici-bo-iz-dervente-u-subotu-u-vlasenici&Itemid=24

  27. Ja mislim da su nas Rusi spasili posto su kupili Rafineriju.Poslije toga svi mi bolje zivimo, i gradjani imaju jeftiniju naftu i radnici Rafinerije bolju blatu i gradjani jeftiniji mazut i grijanje :).Imamo bolju uplatu doprinosa i poreza od Rusa, na nasim njivama i livadam ce poteci nafta a seljacima za njihove njive ce biti,ako se nadje nafta,isplacena trzisna cijena zemlje,a seljaci se uzalud nadaju da ce ako se na njihovoj zemlji nadje nafta da ce to pripadati njima.

  28. Da, zaboravio sam reci da je nasa Vlada nekoliko puta po nekoliko desetina feninga povecala akcize na naftu zbog ulaganja u modernizaciju nase perspektivne Zeljeznice, koja je ponos i dika RS,moras ujutro ustati u 5h spakovati nekoliko sendvica i nekoliko litara vode da imas usput dok putujes od BL do Prijedora nasom perspektivnom Zeljeznicom,da bi u Prijedor stigao negdje oko 3h poslije podne poslije cjelodnevnog putovanja.:P:P:P:P

  29. drazen78bl

    „“Топлана“ треба да има добру услугу, ту услугу треба да наплати. Град треба да улаже само у инфраструктуру, нове вреловоде. Глупо је да град сваке године субвенционира гријање, јер је то на штету људи који живе у кућама и не користе услуге „Топлане“.“

    Ајд’ ми само објасни како би помогло Бањалучанима да се још више дигне цена грејања?Ти који увек говориш о превисоким ценама „режија“ и социјално си осетљив?

  30. Mr Biggy, 17.03.2012. 13:19:22

    Шта је ово снсд гласило хтјело да каже са том објавом? Шта је уопште битна Власеница кад говоримо о топлани у БЛ?

    Јбт који си ти фијук…иди се стријељај сам, да не одузимаш вријеме онима који ће морати да вас постријељају јавно пред члановима породица за сво зло које сте учинили према нашем народу.

    Ту цијену од 0,90 км, немој више ни да помињеш, јер изазиваш контра ефекат, сви ми сањамо ту цијену, али се твој режим уградио у ову садашњу цијену са 45% од укупне цијене, а замисли онда колико хапају на 2,5 км по литру? Више пљачка ваш црноберзијанкси режим сад по цијени литра, него што је тада била укупна цијена литре!?

    Како те није срамота помињати такву бруку, покриј се ушима јер чега се паметан стиди, будала се поноси, е тако ти радиш!

  31. rammstein

    Матиш је ипак јасна ствар.

    42 долара барел – литра 0,9 пфенинга

    120 долара барел – литра 2,5 (а не 2,7км)

    Значи у доба СДСа је било прецењено.Пошто ти оптужујеш Владу да је крива јер се спрема инвазија на Иран,онда објасни што су есдеесовске поштењачине наплаћивале толико гориво.Успут објасни како је СНСД крив што цене дивљају у Србији и Хрватској,чак више него овде.

    Какве везе има Власеница?Па,често си потцењивачки говорио о Дервенти,како нас је требало бранити и слично,па ево још једног доказа колико не бараташ информацијама и лажеш,догматику.

  32. Mr Biggy

    Volio bih da se ne petljas u ekonomiju i cijene kada ih ne razumijes i to lajicki objasnjavas.Ako je cijena nafte kako ti kazes 2000. godine bila 42 dolara,tada je valutni par EUR/USD bio u odnosu 1,09,tj. za 1 dolar je trebalo izdvojiti 1,09 eura.To znaci da je nafta tada vrijedila 42 dolara *1,09=45,78 eura.Tako da tvoj odnos proporcionalnosti uopste nije tacan, tj.cijena nafte sada je kako ti kazes 120 dolara ali je odnos valutnog para EUR/USD 0,76 tj. za 1 dolar je potrebno izdvojiti 0,76 eura a ta racunica donosi 120 dolara*0,76=91,2 eura.Znaci cijena nafte je povecana 2 puta a ne 3 puta kako ti govoris.I po tvojoj logici ako je cijena bila 2000. godine 0,90 feninga *2=1,80KM.Sve preko te cijene je opterecenje koje je nametnula nasa vlast, znaci opteretili su 1L nafte akcizama i porezima za jos 0,70 feninga.
    Ne znam sta si po struci ali molim te nemoj vise ti da komentarises ekonomiju i iznosis bezvezne kalkulacije i logiku osnovne skole,ekonomija je malo kompleksnija stvar.

  33. -SFRJ-

    Kako se može idiotu drugačije objasniti nego laički?

    Svaka čast na podrobnom objašnjenju,apsolutno si u pravu što se inflacije tiče (svakako važan faktor),ali ja moram da s spustim na nivo čoveka koji je dogmatizovan do srži.Ne znam da li su ti podaci tačni,što nije ni toliko bitno.Ovi podaci koje sam ja naveo su zapravo njegovi.Mislim da je rekao da se odnosi na 2005. godinu,pa je možda i inflacija manja.
    To je bilo neophodno navesti da bi prestao da veliča vreme SDS-a.Obojica baratamo nepotpunim podacima,tako da je moguće da rezultati variraju.

    Ti nisi u pravu za akcize,jer su one nepromenjive,tj. obično idu u fiksnom iznosu.Sa druge strane,porezi na naftu mogu da zavise od cene.Nijedna država okruženja nije umanjila te varijable jer su to,kako kazu,beznačajni iznosi.

    Nisi u pravu ni po pitanju maksimalne cene.Zašto?Pa u tome lezii čitava konfrotacija između mene i Radovanovog idolpoklonitellja.Cenu goriva ne određuje država,več drugi faktori.Čak je u B/H najniža cena goriva u Evropi.Mislim da se moras sloziti da SNSD ne određuje cenu sirove nafte.

    Ovo sve pišem jer bi htio da se kritikuje ono sto je stvarno loše,sto se mora menjati,a ne da se politizuje svako pitanje radi sticanja nekih političkih poencica.
    Elem,tvoji komentai idu u tom pravcu (zeleznice itd…),iako ne razumem šta smo trebali uraditi sa Rafinerijom,ako ne prodati je najboljem ponuđaču.

  34. Rafinerija jeste prodata najboljem ponudjacu,i tako su sacuvana radna mjesta,ali su ocekivanja bila,obicnih ljudi,da ce se na ovom podrucju prodajom Rafinerije stabilizovati cijene nafte a ne obrnuto.Kako cemo objasniti obicnom poljoprivredniku i seljaku da smo imali nize cijene nafte prije prodaje Rafinerije nego poslije prodaje Rafinerije Rusima.A sve su prilike da cijena nafte nece stati na ovom nivou nego ce ici jos na visi nivo.A i danas sam negdje procitao da Rafinerija duguje milionske iznose za poreze i doprinose RS-oj i da je poslovala sa gubitkom.Izgleda da oni samo iznose odavde nas novac a nama samo ostavljaju dugove.
    Kao nekad Ljubljanska banka,izvukla gotov novac odavde a nama ostavila za vratom stare devizne stedise.

  35. Mr Biggy, 17.03.2012. 16:42:42
    „Ајд’ ми само објасни како би помогло Бањалучанима да се још више дигне цена грејања?Ти који увек говориш о превисоким ценама „режија“ и социјално си осетљив?“

    Да имаш довољан капацитет да схватиш, не би питао глупост. Написао сам сљедеће:

    „“Топлана“ треба да има добру услугу, ту услугу треба да наплати. Град треба да улаже само у инфраструктуру, нове вреловоде. Глупо је да град сваке године субвенционира гријање, јер је то на штету људи који живе у кућама и не користе услуге „Топлане“.“

    Овдје се нигдје не помиње повећање цијена гријања. Нека „Толана“ објави на свом сајту имена дужника и колико ко дугује, па ћемо се изненадити! 30 милиона дуга према „Топлани“, а град субвенционира! Сигуран сам да дио грађана не плаћа зато што је лоша услуга, дио јер нема одакле, али бар 10 милиона дугују они који имају добро гријање и који имају новац да плате. Да је град дао 25 милиона за нови вреловод ријешили би већи дио проблема с губицима. Овако ћемо сваке године давати 10-20 милиона КМ да крпимо губитке.

  36. Interesantno je vidjeti izbor slika u hodnicima uprave toplane. Time dolazimo do zakljucka da kolege iz vladajuce partije pomazu svojim partijskim kolegama da „popeglaju’ / bar privremeno stvorene gubitke.
    Naravno. dalo bi se pricati i o projektu norveske vlade koji je preko g. Davidovica usemljen u Toplani, dalo bi se pricati i o partijskom zaposljavanju, dalo bi se pricati i o izgradnji toplovoda kroz B.Luku u semi sa g.Mladenovicem,dalo bi se pricati i o nezainteresovanosti u instalaciju kalorimetara, ma dalo bi se puno toga mogao bi od toga i rep izrasti, ali necu, hajte i Vi jednom kazite…

  37. drazen78bl

    “ Глупо је да град сваке године субвенционира гријање…“

    Znam da nisam (a malo ko jest,relano) toliki kapacitet,dobričina ili poštenjačina,ali grad subvencioniše grejanje da se ne bi naplaćivala realna cena od gađana.Kad ne bi subvencionisao,cene bi porasle,otprilike za duplo.

  38. Mr Biggy, 18.03.2012. 13:40:43

    Да, глупо да град даје субвенције, а „Толана“ има 30 милиона ненаплаћених потраживања. Глупо је и да град крпи губитке са 22 милиона умјесто да обнови мрежу у тој вриједности, како би губици били мањи.

    Бања Лука има преко 22 хиљаде корисника услуга „Топлане“, који у просјеку плаћају нпр. 1000 КМ годишње и то је 22 милиона КМ прихода. Ево од 10.3. до 15.4. неће уопште бити гријања, можда мало у јутарњим часовима. Ја сумњам да постоје бројне малверзације при набавци мазута, као и са потрошњом истог. Ко то контролише да се потроше баш 24 хиљаде тона? Да ли је Топлани потребно да у 2011. запошљава још радника? Никад нисмо добили рачуницу да видимо шта је укалкулисано у цијену гријања. У ФБиХ имају исте цијене, само што плаћају 6 мјесеци годишње. У Зеници нпр. грију и током ноћи. Нисам сигуран да су у оволикој дубиози. Раније се говорило да ће нови вреловод до хотела „Босна“ ријешити већи дио проблема с губицима, кад оно још већа дубиоза.

    АЛИ ТИ СИ ЈЕДАН БЕЗОБРАЗАН И ЗЛОНАМЈЕРАН ДЈЕЧАК КОЈИ ЛУПА ДА БИ ЦИЈЕНЕ ГРИЈАЊА ПОРАСЛЕ ЗА ДУПЛО КАД ГРАД НЕ БИ СУБВЕНЦИОНИРАО. Град треба да уложи у санацију мреже, а градски оци да поштено руководе „Топланом“ и да се успостави контрола, па неће бити потребе за повећањем цијена, као што није било ни прошле године оно од 22%.

  39. Опростио би се и тај дуг некако, али зашто држе исте људе на руководећим мјестима ако им је до промјена на боље. То је једини доказ који је потребан да људи виде шта се намјерава са Топланом.

    Највећи проблем неким људима представља то што је СДС упутио на још један кредит који иде у правцу рјешавања текућих дугова. Сви ви које је то највише „раздражило“ запитајте се, да ли ви дижете кредит како би имали „пара за трошити“ или за неку инвестицију, стан, посао, аутомобил…Тако требају да размишљају и градске власти наше Бања Луке, а не да соле свима нама памет како ми „немамо појма“ колико они „брину“ о нама…

    Брину, брину к’о о лањском снијегу…

  40. drazen78bl

    Можеш ме сматрати каквим хоћеш,али матиш је егзактан.

    Потребно је обезбедити 35 милиона за функционисање,а скупи се максимално 22,и то кад би сви плаћали.Можда не би дупло,али свакако фали скоро још 15 милиона.Довољно близу.

    Остало треба да буде транспарентно,од трошкова до набавке мазута.

  41. Биги ниси у праву. Добављач мазута Милорад Мићо Михајловић је за 6 милиона КМ био скупљи са понудом од првог слиједећег понуђача. Мићо је иначе човјек са насловне стране Гласа након СНСД-ове побједе 2010. године. Важнији је од Додика. Е ту су уштеде, то је Биги 6 милиона мање, па онда уштеде у систему да постоји рационална потрошња, ма није до грађана и готово. МОЈ САВЈЕТ ГРАЂАНИМА- ОДЈАВИТЕ СЕ СА СИСТЕМА ТОПЛАНЕ СВИ, боли ме курац нека пропадне овај губиташ. Је ли он нешто производе?? Ја сам процедуру покренуо и чим прије рачуни Топлане и нервирање збогом. Иначе, Савјет МЗ Центар 2 подноси колективну оставку, не постоји механитам да наши захтјеви буду озбиљно схваћени и одступамо, ево нека СНСД-ови климоглавци климају главом у Савјету и уживају..x-(x-(x-(

  42. Рјешавање проблема Топлане и гријања у Б.Луци, које је лоше у насељима: Старчевица, С.Матавуља, дијеловима Обилићева и Кочићевог вијенца је питање које би могло утицати на резултате избора у граду.

    Дражене, ако видите да се не ништа не копа и ако не уваже ваше захтјеве које си помињао, тражите да обуставе своје „испоруке“ према комплетној Старчевици !

    Биги, ако си из Дервенте, онда не разумијеш ову проблематику, а ако си из Б.Луке, онда браниш неодбрањиво. Немају људи ништа против да плате квалитетну услугу, али не могу плаћати оно што не добијају. Већина то ради да се не би вуцарала по судовима, јер Топлана и утужава и искључује неплатише, само то ради изгледа селективно, па зато подржавам Драженов захтјев да изађу са списком дужника. И још нешто, међу овим потраживањима Топлане има доста застарјелих, а они то нису искњижили из свог биланса.

    Ако отворимо ово питање, можемо се запитати да ли је и зашто дозвољено највећим дужницима да им дуг застари ?
    Пандорина кутија и врзино коло !

  43. У читавој причи најважнији је обичан грађанин којег НИЈЕ БРИГА колико средстава Топлана треба да обезбиједи, да ли је вреловод стар или нов, какви су губици, колики… ЧОВЈЕКА ЗАНИМА ГРИЈАЊЕ. Сваки појединац треба да се стави у ту позицију. Замислите да плаћате гријање и да се смрзавате. Замислите да морате да трошите струју, додатни трошкови, да догријавате просторије. Претпостављам да се већина још није одјавила јер живе у нади, а она умире посљедња, да ће нешто да се промијени. Дакле, обичног грађанина НЕ ЗАНИМАЈУ ови подаци, човјек хоће гријање и хоће квалитет за оно што плаћа. Оно што обичног грађанина посебно нервира у овој причи јесте безобразлук појединаца и злонамјерна замјена теза нпр. уважене портпаролке Топлане. Главне исприке су да су зграде старе… па старе су и у другим насељима па има гријања ИЛИ стар је вреловод или како се то већ зове који снабдијева угрожена насеља… ПА ЧИЈИ ЈЕ ПОСАО ПОПРАВАК И РЕНОВИРАЊЕ ВРЕЛОВОДА? Сигурно није обичног грађанина. Просто, морате да пружите људима услугу да бисте је наплатили и крај приче.

  44. Кад би ми пустили гријање ја бих се откравио.Код мене је јако хладно у кући,а опет имам преко 18 и јако бих се обрадовао кад би ми Топлана послала потпаролку да ми стручно измјери на средини собе на метар изнад ламината. http://www.youtube.com/watch?v=Qt8vrO8gvcI

  45. toplana treba da ide u stecaj.
    odgovorni za neuspjesno poslovanje trebaju da budu identifikovani, da im se konfiskuje imovina, a ostale clanove organizovane kriminalne grupacije (ljudi iz grada banja luke) treba da odgovaraju za izdaju svog naroda.

    kredit za obrtna sredstva toplani je perverzija svih ekonomskih zakona.

    vrse zlocin nad nama.

    menadzment toplane i pojedinci iz gradske uprave b.luke su izvukli samo iz toplane bar 20 miliona KM.

    policija tapka u mraku. policija nas kosta 125 miliona KM. ne rade svoj posao.

    ovakva drzava nam ne treba.

Оставите одговор