Рукометаши се извукли из мртвих, до ОИ кроз сито

Рукометна репрезентација Србије ремизирала је са Пољском 25:25 (15:14) у утакмици другог кола квалификационог турнира за одлазак на Олимпијске игре у Лондону. Пољаци су имали три гола предности (25:22), али је Србија голом Ивана Никчевића пет секунди прије краја меча стигла до изједначења. Србији је за одлазак на Олимпијске игре неопходна побједа Шпаније над Пољском, […]

недеља, април 8, 2012 / 08:18

Рукометна репрезентација Србије ремизирала је са Пољском 25:25 (15:14) у утакмици другог кола квалификационог турнира за одлазак на Олимпијске игре у Лондону.

Пољаци су имали три гола предности (25:22), али је Србија голом Ивана Никчевића пет секунди прије краја меча стигла до изједначења. Србији је за одлазак на Олимпијске игре неопходна побједа Шпаније над Пољском, као и побједа над Алжиром у недељу од 17.30 часова.

Рукометна репрезентација Србије је последњи пут учествовала на Олимпијским играма у Сиднеју 2000. године. Србија је водила све до средине првог полувремена, а два пута је било и +3 за спрске рукометаше (4:1, 5:2). Пољаци су први пут на мечу повели средину првог полувремена (10:99), и предност нису испуштали све до 37. минута када је Србија после гола Марка Вујина повела са 17:16.

Наредних 15ак минута обе екипе су смењивале у вођству, али су Пољаци од 52. до 54. минута искористили искључења Бељанског и Манојловића и стигли до два гола предности. После гола Криштова Лијевског три минута прије краја утакмице Пољаци су повели са три гола предности – 25:22.

Ипак Србија се није предавала и головима Никчевића и Продановића пришла је на -1 (25:24), а затим и голом сјајног лијевог крила Ивана Никчевића у последњим секундама меча стигла до бода. Пољаци су минут прије краја меча имали два гола предности, али је Србија успјела да се одбрани, а Дарко Станић је после одбране успио да асистира Никчевића.

После гола Никчевића Пољаци за пет секунди нису успјели да упуте ударац ка голу Станић. Имао је Билецки прилику из слободног ударца у последњој секунди утакмице, али је српски тим изблокирао његов ударац.