Продужетак у Сан Антонију за продужетак финала до мајсторице

Кошаркаши Мајами Хита добили су послије продужетка драматичну шесту утакмицу финалне серије са Сан Антониом – 103:100. Екипа Грега Поповића испустила је сјајну прилику да стигне до пете титуле у клупској историји, а мајсторица ће се играти у Мајамију у четвртак. Херој утакмице био је Реј Ален, који је најприје из тешке ситуације убацио тројку […]

среда, јун 19, 2013 / 07:51

Кошаркаши Мајами Хита добили су послије продужетка драматичну шесту утакмицу финалне серије са Сан Антониом – 103:100.

Екипа Грега Поповића испустила је сјајну прилику да стигне до пете титуле у клупској историји, а мајсторица ће се играти у Мајамију у четвртак.

Херој утакмице био је Реј Ален, који је најприје из тешке ситуације убацио тројку за изједначење пет секунди пред крај регуларног дијела, а затим зауставио Мануа Ђинобилија у нападу за побједу Спарса на крају продужетка.

Огроман допринос у кључним тренуцима имао је и Крис Бош, чији је скок у нападу омогућио Алену поменуту тројку, да би у продужетку двије његове рампе зауставиле кључне покушаје Спарса да преломе меч тројком.

Најбољи играч Спарса био је Тим Данкан, који је до полувремена већ дао 25 поена, али је кључну улогу одиграо Тони Паркер, чијих је пет везаних поена на уласку у посљедњи минут преокренуло резултат у корист Тексашана и умало донијело титулу.

Спарси су у шестом мечу серије водили током готово цијелог меча, у трећој четвртини имали и двоцифрену разлику, али су је слабим уласком у завршни период испустили.

До тог тренутка недовољно добри Леброн Џејмс је тада буквално експлодирао, донио свом тиму преокрет, али недовољну за побједу. Спарси су у посљедњих пола минута имали и плус 5 послухе Џејмсове три везане грешке, али је најприје ЛБЏ тројком вратио Хит у живот, а промашена бацања Ђинобилија и Ленарда омогућила су херојску тројку Алена.

Троструко – двоцифрено за Џејмса

У продужетку су се обје екипе мучиле са реализацијом (6:5 до бацања 2 секунде пред крај), да би Ђинобили у посљедњем нападу, који је трајао нешто преко 10 секунди, потврдио епитет трагичара и седмом изгубљеном лоптом потврдио мајсторицу.

Леброн је меч завршио са трипл даблом (32п, 11а, 10с) за 50 минута игре, Чалмерс је послије лидерске улоге у првом полувремену дао 20 поена, Вејд 14, а Бош 10, уз 11 скокова.

Данкан је забиљежио 32 поена и 17 скокова, одлични Кавај Ленард имао је 22+11, а Тони Паркер је уз 19 поена имао 8 асистенција.

Јунак и трагичар меча Ален и Ђинобили дали су по 9 поена.

У типичном финалном мечу Сполстра је употребио само 8 играча, а Поповић 9, а од епизодиста одличан је био Крис Андерсен, који је коначно пресјекао ток лопте ка у првом полувремену незаустављивом Данкану.

Досадашњи херој финалне серије Дени Грин је потпуно подбацио – шутирао је из игре 1/7, а за 41 минут даоје 3 поена уз 4 скока.

Одлука пада у четвртак, а историја је на страни браниоца титуле Мајамија – седми меч финалне серије гост је посљедњи пут добио још 1978, када је Вашингтон изборио титулу побједом у Сијетлу 105:99.