Преврат у А групи

Ко би могао да очекује да ће послије онаквих игара, Русија испасти са Европског првенства већ послије групне фазе? А догодило се управо то! Грчка је побиједила Русију 1:0, а Чешка је савладала једног од домаћина турнира, селекцију Пољске, такође 1:0! Побједници ових мечева иду даље! До 72. минута, упркос заостатку у овом мечу, Руси […]

недеља, јун 17, 2012 / 06:47

Ко би могао да очекује да ће послије онаквих игара, Русија испасти са Европског првенства већ послије групне фазе?

А догодило се управо то!

Грчка је побиједила Русију 1:0, а Чешка је савладала једног од домаћина турнира, селекцију Пољске, такође 1:0! Побједници ових мечева иду даље!

До 72. минута, упркос заостатку у овом мечу, Руси су могли да прођу, али је Петр Јирачек узнемирио Русе, који су у Варшави ослушкивали дешавања на стадиону у Вроцлаву.

Грци су се, попут оног чувеног шампионата које су потом и освојили 2004. године, извукли из готово немогуће ситуације, јер су пред посљедње коло групног такмичења имали само бод, а Руси четири.

Захваљујући ветерану Јоргосу Карагунису, који је вечерас одиграо 120. утакмицу за национални тим, Грчка је освојила велика три бода и иде у четвртфинале.

Руси су доминирали у првом дијелу, али и поред офанзиве нису пронашли начин да "отворе" Грке. Умјесто тога, Грци су дали гол у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Послије грешке Јурија Жиркова, грчки ветеран је узео лопту, кренуо ка шеснаестерцу, распалио и погодио.

У другом полувремену, Руси јесу нападали, шутирали, додуше не баш у оквир гола Грчке, али су поново Грци били ближе поготку. Јоргос Цавелас је одлично извео "слободњак", али је погодио стативу.

Велику шансу за изједначење Руси су имали у 85. минуту. Андреј Аршавин је центрирао, а најбољи стрелац Алан Џагоев главом је тукао замало поред десне стативе грчког гола.

Руси су имали чак 25 удараца ка голу Грчке. Узалуд…

ГРЧКА: Сифакис – Торосидис, Папастатопулос, К. Пападопулос, Цавелас – Кацуранис, Манијатис, Салпингидис (од 83′ Нинис), Карагунис (од 67′ Макос) – Самарас, Гекас (од 64′ Холебас).

РУСИЈА: Малафејев – Ањуков (од 81′ Исмаилов), Березутски, Игњашевич, Жирков – Широков, Денисов, Глушаков (од 72′ Погребњак) – Џагоев, Кержаков (од 45′ Пављученко), Аршавин.

ИСПАО ЈЕДАН ОД ДОМАЋИНА!

Пољаци су се придружили селекцији Аустрије, као једини домаћин ЕП који није остварио побједу у групној фази такмичења. Аустријанцима то није успјело прије четири године, а сада и Пољској.

Чешка је заслужено побиједила, захваљујући сналажљивом Петру Јирачеку. У 72. минуту, Милан Барош му је додао лопту у шеснаестерцу, а Јирачек, направио дриблинг и потом вешто шутирао испод голмана Пржемислава Титона.

ПОЉСКА: Титон – Пишчек, Василевски, Перкис, Бениш – Дудка, Полански – Блашчиковски, Муравски, Обранијак – Левандовски.

ЧЕШКА: Чех, Гебреселасије, Сивок, Кадлец, Лимберски, Хубшман, Плашил, Жирачек, Колар, Пилар, Барош.