Премијер лига се захуктала за празнике

Фудбалери Евертона побиједили су у гостима Вест Бромвич Албион са 1:0 у првој јучерашњој утакмици 19. кола Премијер лиге. У другој утакмици, Сандерленд је на свом терену побиједио Манчестер сити са 1:0, голом Донг Вон Ђија у 92. минуту. Сити је тако пропустио прилику да направи разлику у односу на првог пратиоца, градског ривала Јунајтед, […]

недеља, јануар 1, 2012 / 20:19

Фудбалери Евертона побиједили су у гостима Вест Бромвич Албион са 1:0 у првој јучерашњој утакмици 19. кола Премијер лиге.

У другој утакмици, Сандерленд је на свом терену побиједио Манчестер сити са 1:0, голом Донг Вон Ђија у 92. минуту.

Сити је тако пропустио прилику да направи разлику у односу на првог пратиоца, градског ривала Јунајтед, који је јуче код куће изгубио од Блекбурна 3:2. Оба тима сада имају по 45 бодова. Трећи је Тотенхем са 39.

Побједоносни гол за ВБА постигао је Виктор Аничебе, који је ушао у игру у 65. минуту, а то му је била прва утакмица од августа.

Нигеријски нападач ухватио је лоше одбијену лопту дефанзивца Пола Шарнера и постигао је гол из близине три минута пре краја меча.

Евертон је овом побједом дошао са 12. на девето мјесто табеле. ВБА је наставио да ове сезоне буде најнеефикаснији тим у Премијер лиги код куће, пошто је у 10 утакмица дао само седам голова.

Премијер лига се наставља већ данас, када је на програму пет мечева. Арсенал гостује Фауламу, а Челзи Вулверхемптону.