Почела Лига шампиона

Започело је ново издање најелитнијег фудбалског клупског такмичења. Синоћ су одиграни први мечеви у групама Е, Ф, Г и Х. У групи Е, Челзи је у Лондону головима Луиза и Мате славио против Бајера из Леверкузена док су Генк и Валенсија подијелили бодове (0:0). Арсенал је у групи Ф одолио паклу Вестфалена и однио бод […]

среда, септембар 14, 2011 / 09:40

Започело је ново издање најелитнијег фудбалског клупског такмичења.

Синоћ су одиграни први мечеви у групама Е, Ф, Г и Х. У групи Е, Челзи је у Лондону головима Луиза и Мате славио против Бајера из Леверкузена док су Генк и Валенсија подијелили бодове (0:0).

Арсенал је у групи Ф одолио паклу Вестфалена и однио бод иако су водили током највећег дијел меча голом Ван Персија из 42. минута. Бод Борусији донио је Перишић пред сам крај утакмице. У другом сусрету ове групе Марсеј је однио сав плијен са врућег гостовања у Пиреју (0:1).

Група Г донијела је побједе домаћина идентичним резултатима 2:1, Апоел је био бољи од Зенита, а Порто од Шахтјора.

Дерби вечери свакако припада сусрету групе Х, гдје су копља укрстили Барселона и Милан. Тим из Милана је први стигао у вођство поготком Пата већ у првом минуту меча. Каталонци су окренули резултат головима Родригеза и Виље, да би у судијској надокнади велики бод гостима донио Силва. У другом мечу ове групе Викторија Плзен и БАТЕ Борисов одиграли су без побједника (1:1).