Партизан прекинуо губитнички низ у европским гостовањима

Фудбалери Партизан нису успели да остваре победу у Бакуу, играли су 1:1 са Нефтчијем, у петом колу УЕФА Лиге Европе. Партизан није побиједио, али је ипак прекинуо серију од 13 узастопних пораза на гостовањима у групној фази еврокупова. Партизан је лоше одиграо у Бакуу, а Нефтчи је повео евроголом Флавиња у десетом минуту. Међутим, "црно-бели" […]

четвртак, новембар 22, 2012 / 20:05

Фудбалери Партизан нису успели да остваре победу у Бакуу, играли су 1:1 са Нефтчијем, у петом колу УЕФА Лиге Европе.

Партизан није побиједио, али је ипак прекинуо серију од 13 узастопних пораза на гостовањима у групној фази еврокупова.

Партизан је лоше одиграо у Бакуу, а Нефтчи је повео евроголом Флавиња у десетом минуту. Међутим, "црно-бели" су освојили бод поготком резервисте Александра Митровића у 67. минуту. Десет минута касније он је добио и црвени картон, чиме се угасила нада "црно-белих" да могу до побједе.

Партизан је без побједе у групној фази неког еврокупа од 2009. године и славља против Шахтјора у Београду, а на гостовањима није тријумфовао од 2004. године када је са 1:0 надиграо Дњипро, такође украјински тим.

У другом мечу групе Рубин је са 3:0 савладао Интер и обезбиједио прво мјесто у групи. Већ од другог минута Руси воде поготком Гокдениса Карадениса. Био је то најбржи погодак у Лиги Европе ове сезоне. У последњих пет минута Рондон је са два гола потврдио побједу Рубина.