Нови пораз Србије, коначно гол

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Шведске са 2:1 у пријатељском мечу одиграном у Стокхолму. То је био трећи пораз националног тима од доласка Синише Михајловића, а на претходне двије утакмице ’орлови’ су изгубили и од Шпаније и Француске, са по 2:0. Против Шведске, репрезентација Србије је можда показала најбољу партију на турнеји, а виђен […]

уторак, јун 5, 2012 / 22:27

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Шведске са 2:1 у пријатељском мечу одиграном у Стокхолму.

То је био трећи пораз националног тима од доласка Синише Михајловића, а на претходне двије утакмице ’орлови’ су изгубили и од Шпаније и Француске, са по 2:0.

Против Шведске, репрезентација Србије је можда показала најбољу партију на турнеји, а виђен је и први гол, чији стријелац је био Невен Суботић. Суботић је изједначио на 1:1, само неколико минута пошто је Тоивонен довео Шведску у вођство, док је коначан резултат поставио Ибрахимовић, са пенала, у 52. минуту.

Ипак, и на крају је статистика говорила у прилог "орловима" – имали су укупно 16 шутева, од којих половину у окрвир гола. Швеђани су их имали скоро дупло мање (9-6). До такве статистике "орлови" су дошли због боље игре у првом полувремену.