Млади фудбалери у четвртфиналу СП, након фантастичног преокрета

Србија побиједила Мађарсу са 2:1 послије аутогола у финишу другог продужетка. Србија изједначила у првом минуту зауставног времена, пошто је Мађарска на почетку другог полувремена повела из контранапада. Репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Свјетског првенства за фудбалере до 20 година пошто је јутрос у Данејдину (Нови Зеланд) савладала Мађарску са 2:1 (0:0) послије продужетака. […]

среда, јун 10, 2015 / 10:14

Србија побиједила Мађарсу са 2:1 послије аутогола у финишу другог продужетка. Србија изједначила у првом минуту зауставног времена, пошто је Мађарска на почетку другог полувремена повела из контранапада.

Репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Свјетског првенства за фудбалере до 20 година пошто је јутрос у Данејдину (Нови Зеланд) савладала Мађарску са 2:1 (0:0) послије продужетака.

У регуларном току утакмица је завршена резултатом 1:1, а стрелци су били Мерво у 57. минуту за Мађарску и Шапоњић у 90. за Србију.
Пласман Србији међу осам најбољих репрезентација на свијету у узрасту до 20 година донио је Мађар Талабер, аутоголом у 119. минуту.

Противник Србији у четвртфиналу биће побједник дуела САД – Колумбија који почиње нешто касније.

"Орлићи" су заслужили побједу послије велике борбе иако су били на корак од елиминације пошто су губили до посљедњег минута, имали и играча мање, али су заслужили да их погледа срећа и да се нађу међу осам најбољих селекција свијета.

Србија – Мађарска 2:1 (1:1, 0:0)