Мадрид: Голеада са судијом у главној улози

На ‘Бернабеу’ је виђен прави спектакл са чак десет голова, победу од 7:3 остварио је Реал против Севиље, у утакмици коју је поред голова обиљежио и судија. Судија Хосе Тешеира направио је три велике грешке, али су чак и оне допринијеле ‘забави’ на стадиону Реал Мадрида. Звезде вечери били су Кристијано Роналдо са три и […]

четвртак, октобар 31, 2013 / 11:24

На ‘Бернабеу’ је виђен прави спектакл са чак десет голова, победу од 7:3 остварио је Реал против Севиље, у утакмици коју је поред голова обиљежио и судија.

Судија Хосе Тешеира направио је три велике грешке, али су чак и оне допринијеле ‘забави’ на стадиону Реал Мадрида.

Звезде вечери били су Кристијано Роналдо са три и Гарет Бејл са два поготка. Португалац је мрежу гостију погађао у 32(п), 60. и 71. минуту, а Велшанин у 14. и 27.

Преостала два гола за Реал постигао је Француз Карим Бензема. У међувремену Ракитић и Бака су били прецизни у 38. и 40. минуту, да би хрватски репрезентативац савладо Лопеса и у 63. минуту.

Првих неколико минута протекло је мирно, да би Реал кренуо у офанзиву што им се исплатило у првом правом нападу. После комбинације Иска и Бенземе на лијевој страни, Француз је вратио повратну Бејлу, који је послије пријема, са неких 12, 13 метара послао у ракље гола Севиље.

Наставили су домаћи са притиском и до 2:0 стигли у 27. минуту. Роналдо је фаулиран на неких 25 метара, лопту је овога пута узео Бејл, погодио Морена у руку што је преварило Бета и лопта је ушла у гол.

Четири минута касније, судија Тешеира направио је прву грешку на мечу. Иско је одузео лопту Фернанду Навару, овај га је фаулирао и Тешеира је показао на бијелу тачку иако је прекршај био ван казненог простора Севиље. Роналдо је био неумољив, постигавши свој први гол на мечу.

Чиста компензација виђена је у 38. минуту, када је шпански судија свирао једанаестерац за Севиљу. У дуелу су били Серхио Рамос и Витоло, дефанзивац Реала је без фаула одузео лопту, али је гостујућа екипа ипак добила пенал који је реализовао Ракитић.

Лудило на ‘Бернабеу’ настављено је већ у сљедећем нападу, Јаро је одузео лопту Арбелои, прошао по лијевој страни до петерца, вратио повратну Баки коме није било тешко да смањи на 3:2.

Тим резултатом отишло се на одмор, а други дио игре донио нам је још више узбуђења и исти број голова.

Велику прилику да донесе потпуно изједначење имао је Јаро у 52. минуту. Он је изашао 1 на 1 са Лопесом, али му је зицер скинуо голман ‘краљевског клуба’. Како то обично бива, казна је стигла већ у сљедећем нападу. Одлично је по десној страни прошао Бејл, заврнуо на ивицу петерца где је Бензема примио лопту и послао је у мрежу.

Истовјетна акција виђена је седам минута касније, само што је овога пута асистенцију одличног Велшанина искористио Кристијано Роналдо. Прије тога је нову стопостотну шансу пропустила екипа из Андалузије, Гамеиро је избио сам испред гола, али је поново Лопес одбранио свој гол.

Бејл се разиграо и послије петог гола Мадриђана поново кренуо у соло продор по десној страни, тражио пенал, али је Тешеира једини пут на утакмици донио исправну одлуку.

Док је ‘Бернабеу’ звиждао и негодовао, гости су развили полуконтру коју је мајсторским голом завршио Ракитић. Он је добио повратну и са неких 20 метара искоса са десне стране, завио лопту у супротне ракље Лопесовог гола.

Роналдо је хет-трик комплетирао у 71. минуту, његов шут са ивице шеснаестерца од одбитка је прескочио голмана Бета за, у том тренутку 6:3. Ово је феноменалном Пртугалцу био 11. гол у Примери, чиме се на листи стријелаца изједначио са Дијегом Костом.

Трећу велику грешку на мечу Тешеира је направио када је досудио нови пенал за Севиљу. У 71. минуту, на неколико центиметара од казненог Реала, Кристијано је стартовао на Баку, склонио лопту, али судија показао на ‘креч’. Овога пута Ракитић није имао среће, шутирао је преко пречке.

Мбиа је у 76. минуту добио други жути картон због ударања Модрића. Четири минута касније коначан резултат у овој супер интересантној утакмици поставио је Бензема, својим другим голом. Он је искористио диван центаршут Марсела са лијеве стране и главом ‘вратио’ голмана у први угао.

Послије ове побједе Реал се приближио другопласираном Атлетику на два бода заостатка, док је Севиља на 10. позицији са 13 бодова.

У истом термину одигран је још један меч 11. кола, Осасуна је са 3:1 била боља од Рајо Ваљекана

У мечевима одиграним нешто раније, Валенсија Мирослава Ђукића наставила је лошу серију, док је Барселона у уторак без већих проблема побиједила у Вигу.