Лига шампиона: Гости славили, ПСЖ направио вересију

Готове су прве утакмице осмине финала Лиге шампиона, на обе су славили гости и док је Јуве готово једном ногом у четвртфиналу, ПСЖ је сам себи закомпликовао ситуацију. Јувентус је раним голом натјерао Селтик да игра на све или ништа, те из двије контре у Глазгову стигао до вероватно недостижних 3:0 (1:0). Пари Сен Жермен […]

уторак, фебруар 12, 2013 / 23:11

Готове су прве утакмице осмине финала Лиге шампиона, на обе су славили гости и док је Јуве готово једном ногом у четвртфиналу, ПСЖ је сам себи закомпликовао ситуацију.

Јувентус је раним голом натјерао Селтик да игра на све или ништа, те из двије контре у Глазгову стигао до вероватно недостижних 3:0 (1:0).

Пари Сен Жермен је са два гола у првом полувремену био на корак да заврши посао са Валенсијом, али је у последњем минуту примио гол и остао без Златана Ибрахимовића за реванш. Меч је са трибина посматрао Дејвид Бекам.

Уводни минути на Местаљи нису најавили ране голове, али је ПСЖ ипак повео већ у 10. минуту. Аргентинац је одиграо сјајан дупли пас са земљаком Хавијером Пастореом, улетио у казнени простор, и искоса лопту закуцао уз другу стативу поред немоћног голмана Гуаите.

Два минута прије краја полувремена ПСж је дуплирао предност. "Свеци" су кренули у једну од својих полуконтри и по ко зна који пут пробили по десној страни. 45 милиона евра плаћени Бразилац Мура је ушао у казнени простор, убацио лопту у средину гдје је скоро сам био Пасторе који је лопту послао кроз ноге голману Валенсије.

Доминација Валенсије коначно се исплатила у финишу меча, голом из сумњиве позиције. После слободног ударца са десне стране, Рами је сјајно улетио у петерац и лопту само скренуо у мрежу за 2:1 и повратак Шпанаца у двомеч. Само минут касније све се срушило Парижанима, Златан Ибрахимовић је добио црвени картон па ће "свеци" у реваншу играти без свог најбољег стријелца.

Селтик је очекивано храбро и срчано ушао у меч не би ли пореметио игру момака Антонија Контеа, а већ у 3. минуту морао је да вади лопту из мреже, док су фудбалери "старе даме" фуриозном игром у финишу једном ногом згазили у четвртфинале.

Матри је добио дугу лопту са лијеве стране, Емброз је катастрофално процијенио лет лопте коју је Матри гурнуо испод Форстера прије гол линије. Један играч Селтика је реаговао довољно брзо да судије не виде да је лопта била у голу, избацио је у петерац, али је на несрећу навијача Селтика тамо био Клаудио Маркизио који ју је закуцао у мрежу.

Бројни промашаји Селтика су сурово кажњени у 77. минуту. Полуконтра Јувентуса прошла је по лијевој страни, Матри је проиграо Маркизиа који је ушао у казнени простор, сјајно се намјестио на шут десном ногом и савладао немоћног Форестера други пут на мечу.

Двоструки стријелац Маркизио је показао да није само сјајан голгетер, лијепо је проиграо Мирка Вучинића који је рутински лопту послао испод голмана Селтика за огормних 3:0.