Kина има 960.000 милионера

Кина има 960.000 мултимилионера, што је за 9,7 одсто више него прошле године, наводи се у "Извјештају о богатству 2011. године" који је објавила академија Руперт Хугверт. У извјештају се наводи, да су мултимилионери углавном предузетници, власници агенција некретнина, инвеститори акција и "златни оковратници". Пекинг је на првом мјесту према броју богаташа, а иза њега […]

субота, септембар 3, 2011 / 11:10

Кина има 960.000 мултимилионера, што је за 9,7 одсто више него прошле године, наводи се у "Извјештају о богатству 2011. године" који је објавила академија Руперт Хугверт.

У извјештају се наводи, да су мултимилионери углавном предузетници, власници агенција некретнина, инвеститори акција и "златни оковратници".

Пекинг је на првом мјесту према броју богаташа, а иза њега су Гуангџоу и Шангај, јавља Кинески међународни радио.

Стручњаци наводе да је до повећања броја богатих дошло углавном захваљујући расту вриједности бруто домаћег производа и цијена некретнина 2010. године.

Због утицаја макроконтроле, забиљежен је тренд пада на тржишту некретнина, али ће оно и даље бити главна оријентација за инвестиције кинеских богаташа у наредне двије године. Иза њега су папири од вриједности, умјетничка дјела, као и компаније које још нису контиране.

У извјештају је наведено да кинески имућни људи имају повјерења у кинеску привреду и да сматрају да су плаћање пореза и донације најбољи начин реализације друштвених обавеза.

Њихова годишња потрошња износи око пет одсто њихове имовине. Путовања, куповина луксузне робе, образовање дјеце, забава, као и колекционарство воде на листи њихове потрошње.

Већина богаташа је одлучила да пошаљу дјецу на школовање у иностранство, гдје су САД на првом мјесту, а иза су Велика Британија и Канада.



0 КОМЕНТАРА

  1. С обзиром да Србљи имају некакву идеју да постану БРИК-ови желио бих поставити следећа питања присталицама идеје везања Србова за Брико-ове.

    1. Како у Кини Зову ове богаташе? Код нас су то тајкуни, типична источноазијска ријеч. Провјерите.
    2.Како то да се богаство може згрнути само у милионским градовима, а хиљаде Кинеза, као пацови, гину по рудницима угља без основне ХТЗ-опреме и заштите од рудничких експлозија. Не заборавимо да је у Кини та иста радничка класа на “власти“. Нешто не штима.
    3. Папири од вриједности, умјетничка дјела и компаније које још нису контиране су основ богаства економске силе којој је и Америка дужна. Шта мислите о легалности тог богаства?
    4. Ђе је ту наша шанса?

    Ајде лијепо Сими одговорите, ви који бацаате омразу на нашу Европу у којој се тако добро осјећамо (уколико смо способни да је се дочепамо).

    П.С.
    Посебно ме занима коментар брикова гледе школовања дјеце кинеских тајкуна у САД и ЕУ.

    Аргументе на сто, па да попричамо.

  2. Симо, је л` знаш која су највећа људска достигнућа?
    Прво је одлазак на Мјесец, што је упитно је л` се десило..
    А друго је то да у Кини нема гладних. Тамо ће свако добити своју порцију риже.

    Елем, што се тиче твојих питања..
    Богаство се може згрнути и у другим градовима но све велике корпорације воле да се налазе у великим центрима. То није карактерестично само за Кину него за цијели свијет.

    Папири од вриједности, умјетничка дјела и компаније које још нису контиране НИСУ основ богаства економске силе којој је и Америка дужна.
    Основ богаства Кине је велика земља, усмјерена радна снага, велика природна изворишта и бирократски апарат који функционише. Наравно, ту је и „тиха колонизација“ по западно-европским земљама и Америци гдје постоје велике кинеске четврти које не заборављају своју домовину него из ње увозе и проклете шибице.
    Ако пратиш шта се догађа примјетићеш да се Кинези ријешавају тих америчких обвезница купујући њима природна изворишта руда и енергената по Аустралији и земљама трећег свијета.

    Што се тиче земаља БРИКС-а наша шанса се првенствено базира на Русију па тек онда даље. Не зависимо ми само од Европе иако нам је географски најближа, има још свијета а земље БРИКС-а су велико тржиште. Сјећаш се да је Путин рекао да би пољопривреда у Србији могла живјети само да хране Подмосковље.

    А што се тиче школовања.. па шта је ту чудно? И ми смо ратовали са Аустроугарима па слали нашу дјецу у Беч. Има ли бољег начина да упознаш непријатеља и његова достигнућа него да пошаљеш дјецу да уче од њега?

    Нису Кинези боранија. Кад је бивша нам држава отворила границе за слободни промет робе Кинеска делегација је одмах дошла да види како то функционише. Научили су на нашим грешкама очигледно. Види гдје су а гдје смо ми.

  3. Бор, 03.09.2011. 17:56:21

    Очито је да ме ниси разумио. Ја уопште не сматрам да је Кина боранија. Ја само хоћу да чујем глас оних који мисле да ће успон Кине и пад Америке донијети Србима добро. Вјероватно су тако мислили и у Кенији када су Кинезима продали земљу. Данас у тој земљи влада глад, а у двадесетом вијеку тамо није било глади.

    У праву си да је велико достигнуће да Кина није гладна. Али цијена кинеске ситости је кенијска глад. Због тога хоћу да они који (с правом) критикују Америку изнесу свој став по овом питању. Каква је разлика за доморедце, конолизирала их Кина или Америка.

    Јесте да Кинези тихо колонизују свијет, али ја не видим зашто би се ми томе требали радовати.

    Што се тиче Путина, српске пољопривреде и храњења Подмосковља, нека баћушка лијепо забрани да се било шта једе тамо осим српских производа и проблем Србије би био ријешен. Али, гдје би руски пољопривредници продавали свој кромпир. Па не иде сав за вотку.

    Уосталом, ко још озбиљан размишља шта Путин прича о економији. Предао је земљу разним абрамивичима који полако руски капитал преносе на Запад, а једног дана ће се тај капитал вратити и покорити Русију. Слично, али мало другачије, као и 1917.године.

  4. meni se čini da će nama biti teško s kim god da radimo… sa evropljanima je možda i OK jer nam je stil života i način učenja najsličnij.. ko god je imao veze sa kinezima zna da su oni fanatici kada se radi i o poslu i životu.. u stanju su da ih spava po 6 u prostoriji od par kvadratnih metara, na fakultetima kada svi izlaze na pauzu i ćaskaju oni ostaju u učionici i ponavljaju bilješke, jedu jako malo.. njima treba pet puta manje hrane da žive nego nama koji smo navikli na ono što oni nazivaju luksuz.. indijci isto.. oni su u stanju po 72 sata sjediti kraj kopjutera i raditi i jesti samo jednom.. naravno ne svi ali oni koji rade i žele napredovati.. so obzirom da je odnos vlasništva nad kapitalom 50-50% između privatnog i državnog svejedno je ko kolonizuje – ista firma može biti i kineska i indijska i američka… poenta je naučiti kako raditi po svjetskim standardima i usvajati nove vještine onda neće biti problem raditi ni sa jednom.. što se tiče Rusije – trenutno 80% ruskog tržišta voćem i povrćem pokriva Turska.. naravno da ima mjesta i za naše ali se voće i povrće ne uzgaja niti prodaje za kompjuterom..

  5. Симо П. Ороз

    Па гледај, традиционално, ми смо имали много боље односе са Кином него са Америком. Кинези нас нису бомбардовали, Кинези нам не кроје судбину нити траже од нас да скинемо гаће на начин на који то раде Амери. Што се тиче Кеније, ту стварно нисам упућен те нећу реплицирати на тај дио.

    Што се тиче Баћушке, знам лично два пољопривредника који извозе за Русију а по њиховим ријечима, Руси све плаћају кешом и још ниједном нису изиграни. Један је из Србије и извози брескву, други је из РС и изовзи јабуку. И кажу да не могу нањети. Дакле, није до Руса него до нас.

    aleks
    Мало си претјерао са предрасудама. Да су предани раду јесу али исто тако су коректни што се тиче плаћања и свега осталог.
    Што се тиче Русије и воћа и поврћа, то је огромно тржиште које тражи још, још, још.

  6. Тачно, не пише се много а свуда око тебе су кинески производи.
    Неки људи праве огромне паре и није им у интересу да се пише о таквом тржишту, велике понуде али и потражње.

    Што се тиче твог става о прилагођавању апсолутно дијелимо мишљење. Погледај искуство Србије из Царинског рата са АУ, то нам треба бити водиља.

  7. Бор,

    очито ниси разумио шта сам ја хтио покрећући дискусију на ову тему. Ја не спорим да су Кинези честити радници, али није поента у томе. Ја питам шта би ми добили тиме што би умјесто евро-америчког утицаја на наш регион превладао кинески.

    Погледај нашу текстилну индустрију. Јеси ли се икад запитао можемо ли ми у тој грани конкурисати њиховим производима, ако наш радник неће да ради за 3 долара дневно, ако је наша човјек научио нанеке ствари истандарде који му неће бити могуће остваририт ако се код нас прелије кинески систем

    Ми већ имамо послодавце (Караџићеве српске домаћине) који пију крв народу који му ради за мизерне плате, у лошим условима рада и многи коментатори то са правом критикују, али истовремено дижу у небеса још црњи систем по том питању у Кини.

    Ових 960.000 кинеских милионера се сигурно нису обогатили тако што су радницима давали високе плате и добре услове рада.

  8. Ових 960.000 милионера у Кини је ништа друго него њихова рак рана и детонатор бунта за државу у којој је до јуче предсједник ходао у истом одијелу као и сваки радник.
    Милијарда и тристо милиона биједе живи од једног долара дневно које заради код ових милион крвопија.
    Баш ми се Запад огадио својим понашањем према српском народу задњих 20 година,али што се Кине тиче и заговарача њиховог система и утицаја искрено им желим да их потрпамо у ракету да што прије стигну до Кине.

  9. Ih, milionera!Pa šta su milioni za naše vlastodršce, za naše andite?Visoki trocifreni broj miliona ima svaki od njih, a glave aždaje imaju i milijarde.Pa voćar, od dvadesetak godina dobije odjednom 3 miliona.Naravno naših, narodnih para.A, znate li koliko Gospodske ulice je vlasništvo jedne mlade gospođe, kćerke…A, helikopteri, avioni vile, zamkovi, zemlja, umjetnine…rafinerija…Engleski dvor je sirotinja u odnosu na ono što imaju naši dvorjani.

Оставите одговор