Карлинг куп: Ливерпул добио Кардиф након пенала

Фудбалери Ливерпула освојили су први трофеј после шест година пошто су у финалу Карлинг купа побиједили Кардиф сити после бољег извођења пенала 5:3 (2:2, 1:1). Члан Чемпионшипа из престонице Велса екипа Кардифа приказала је одличну игру на "Вемблију". Кардиф је повео голом Мејсона у 19. минуту. Шкртел је после гужве у шеснаестерцу у 60. минуту […]

недеља, фебруар 26, 2012 / 19:36

Фудбалери Ливерпула освојили су први трофеј после шест година пошто су у финалу Карлинг купа побиједили Кардиф сити после бољег извођења пенала 5:3 (2:2, 1:1).

Члан Чемпионшипа из престонице Велса екипа Кардифа приказала је одличну игру на "Вемблију". Кардиф је повео голом Мејсона у 19. минуту.

Шкртел је после гужве у шеснаестерцу у 60. минуту постигао изједналчујући гол. Претходно је шутирао Енди Керол, али је одбранио сјајни голман Хитон, а затим је Луис Суарес погодио стативу.

У регуларних деведесет минута није било голова па је утакмица отишла у продужетке. Кени Далглиш је у 103. минуту на терен посла Дирка Кајта, а Холанђанин је четири минута касније постигло, тада се чинило, побједоносни гол за Ливерпул.

Ипак "редси" су у последњих десетак минута повукли на своју половину, а фудбалери Кардифа се нису предавали. Дефанзивац Тарнер је у 118. минуту искористио гужву у петерцу Реине, Кајт је првобитно изблокирао његов шут, али је Тарнер успио да постигне гол. До краја утакмице није било озбиљних прилика па су после 127 минута игре побједника одлучили пенали.

Прво је шутирао капитен Ливерпула Стивен Џерард, али је његов прецизан шут сјајном интервенцијом уз "помоћ" стативе зауставио голман Хитон. Затим је Милер погодио стативу. Међутим у другој серији Чарли Адам шутира високо преко гола, а Кауви погађа за 1:0.

Кајт је први успио да савлада Хитона у трећој серији, а фудбалери Кардифа нису имале среће пошто је и Гестед погодио стативу. До краја су били сигурни извођачи Стјуарт Даунинг и Глен Џонсон, а рођака Стивена Џерард Ентони је промашио шут у петој серији па је Ливерпул осми Лига куп у историји.

Ливерпул је последњи трофеј освојио 2006. године када је такође после бољег извођења пенала побиједио Вест Хем у финалу ФА купа.