Јуве наставио доминацију – 6. титула у низу!

Фудбалери Јувентуса освојили су нову, шесту узастопну, а укупно 33. титулу шампиона Италије.

недеља, мај 21, 2017 / 21:59

Стара дама је побједом над Кротонеом 3:0 коло прије краја задржала недостижних четири бода предности у односу на првог пратиоца Рому.

Тим Масимилијана Алегрија је меч ријешио већ у првом полувремену погоцима Марија Манџукића и Паола Дибале, за трећу "дуплу" круну у низу јер је недавно одбранио и Куп Италије.

Јувентус ће 3. јуна имати шансу да заокружи фантастичну сезону јер ће играти са Реал Мадридом у финалу Лиге шампиона, на чију титулу чека од 1996. године.

Поразом у Торину Кротоне је остао у зони испадања, али је и даље на само један бод иза Емполија који је такође поражен у 37. колу, минималним резултатом од Аталанте.

Бриге око опстанка су прошлост за Ђеноу захваљујући победи над Торином 2:1. Једини гол за "бикова" постигао је Адем Љајић минут пре краја сусрета

Тим из Бергама је голом Гомеса у 13. минуту ставио тачку на сјајну сезону у којој је изборио директан пласман у Лигу Европе уз Лацио.

Коло прије краја стављена је тачка и на борбу за мјесто које води у квалификације за ЛЕ. Милан је погоцима у последњих 20 минута савладао Болоњу 3:0 и задржао четири бода предности испред Фиорентине, па се "росонери" после двије сезоне агоније коначно враћају на међународну сцену.

Последње коло ипак неће бити потпуна формалност, Рома брани бод предности испред Наполија у борби за другу позицију која води директно у ЛШ.

"Вучица" следећег викенда дочекује Ђенову, док Наполи гостује Сампдорији. Борбу за опстанак водиће Емполи, који гостује отписаном Палерму, и Кротоне који чека Лацио.