Јунајтед се вратио после 0:3!

Челси је водио против Манчестер јунајтеда 3:0 у дербију 24. кола Премијер лиге, али је Јунајтед успео да освоји бод, после два пенала и гола Чичарита – 3:3! Од 35. до 85. минута лудница на Стамфорд бриџу! Видјели смо "бомбу" Хуана Моте, два аутогола Јунајтеда и два пенала за госте из Манчестера од којих је […]

недеља, фебруар 5, 2012 / 19:35

Челси је водио против Манчестер јунајтеда 3:0 у дербију 24. кола Премијер лиге, али је Јунајтед успео да освоји бод, после два пенала и гола Чичарита – 3:3!

Од 35. до 85. минута лудница на Стамфорд бриџу! Видјели смо "бомбу" Хуана Моте, два аутогола Јунајтеда и два пенала за госте из Манчестера од којих је бар један престрого досуђен, и изједначујући гол Хавијера Ернандеза Чичарита.

Манчестер сити опет има предност над великим градским ривалом, не велику, али предност.

До водећег гола Челсија у 36. минуту није се догађало ништа посебно на терену, али треба напоменути детаљ када је дебитант у Челсију Гери Кејхил саплео Данија Велбека, после чега су "ђаволи" тражили пенал. Хауард Веб је показао да се игра настави, мада је успорени снимак показао да је контакта било, али испред шеснаестерца.

"Плавци" су повели у 36. минуту после доста среће и правог рикошета. Данијел Стариџ је сјајним дриблингом "завртио мозак" Патрису Еври, шутирао искоса, Де Хеа је одбио лопту, која је погодила Џонија Еванса за 1:0 за Челси.

Нападао је Јунајтед до полувремена у таласима, али је Петр Чех био изванредан, заустављајући ударце Ешлија Јанга, Велбека…

Тек што је почело друго полувријеме – 2:0 за Челси, сјајним голом Моте! Челсију је требало само 25 секунди да постигне гол. Фернандо Торес, који је под великим притиском због голгетерског поста (више од 1.000 минута), изванредно је центрирао, а Мота, не чекајући да падне, љевицом шаље неодбрањиву "бомбу".

Нису се још ни опоравили од шока фудбалери Јунајтеда, а већ је било 3:0. После прекида, Давид Луиз скаче, удара лопту главом, која се одбија од Рија Фердинанда и поново је био савладан Де Хеа, који је кренуо у супротну страну.

До овог меча, 12 година није било аутогола у сусретима Челсија и Јунајтеда, а вечерас два!

Изгледао је Јунајтед изгубљено, већ је изгледало да ће Манчестер сити имати +3 на табели…Али, Хауард Веб је почео да упире прстом на "бијелу тачку".

Стариџ је у 58. минуту неопрезно и беспотребно стартовао на Патрисом Евром, и пенал за Јунајтед, који Вејн Руни претвара у гол – 1:3.

И потом нови пенал за Јунајтед! Извјештачи енглеских медија истичу да је тај други пенал престрого досуђен. Бранислав Ивановић је пратио Велбека, који је вјешто пао преко ноге српског репрезентативца што је судији Вебу било довољно да поново покаже на "бијелу тачку".

Поново Руни за 2:3.

Јунајтед је добио потребан адреналин и добио га је. На крилима голова Рунија, гости су наставили нападе, а у 84. минуту 3:3. Рајан Гигс је одлично центрирао, Чичарито је био потпуно заборављен од дефанзиваца Челсија у пет метара(!) и само је лаганим потезом главе савладао Чеха.

Узбуђењима ту није био крај. Јунајтедов спасилац у последњим минутима меча био је Де Хеа. Најприје је сјајном парадом спријечио сигуран гол после одлично изведеног слободањака Хуана Моте, да би потом спријечио још један гол после ударца Кејхила.