Игокеа савладала Широки у финалу Купа

Кошаркаши Игокее освајачи су Купа Босне и Херцеговине након што су у вечерашњем финалу у Лакташима савладали Широки резултатом 86:81. Прва четвртина донијела је својим већим дијелом изједначену кошарку. Играло се поен за поен, а највећу предност имала је Игокеа у самом финишу првог периода 20:15. Ипак, Широки није допустио Игокеи да се још више […]

недеља, фебруар 10, 2013 / 18:53

Кошаркаши Игокее освајачи су Купа Босне и Херцеговине након што су у вечерашњем финалу у Лакташима савладали Широки резултатом 86:81.

Прва четвртина донијела је својим већим дијелом изједначену кошарку. Играло се поен за поен, а највећу предност имала је Игокеа у самом финишу првог периода 20:15. Ипак, Широки није допустио Игокеи да се још више одвоји, па су Игоси након прве дионице имали два поена предности 22:20.

Изједначена кошарка виђена је све до шесте минуте игре у другој четвртини. Тада тројком Гајевића Игоси одлазе по први пут на осам поена разлике 37:29, да би потом поново Гајовић поенима одвео свој тим на двоцифрену педност 39:29. Широки се није предавао већ су направили серију од 9:0, па се у посљедњих 30 секунди првог полувремена ушло са само поеном предности за Игокеу 39:38. На полувријеме се отишло резултатом 41:40 у корист Игокее.

Врло нервозно су оба тима ушла у трећу четвртину. Након неколико пропуштених напада на обје стране, Широки одлази на највећу предност коју су имали од почетка сусрета 47:43, али то вођство нису успјели сачувати. Игокеа је поново преузела утакмицу у своје руке, те су на крилима Бранка Јоровића отишли поново на пет разлике 57:52. Игоси су успјели задржати предност до краја овог периода, те су у посљедњу четвртину ушли са шест поена предности 65:59.

Играла је Игокеа боље и у посљедњој дионици. Контролисали су игру током комплетне четвртине, али је Широки на минут до краја ипак успио тројком Шутала доћи до само минус четири 78:74. Међутим, Игокеа је успјела сачувати водство до краја, те су дошли до освајања пехара побједника Купа Босне и Херцеговине.

До побједе је Игокеу предводио Бранко Јоровић са 25 поена, а Хемондс је додао 23 поена у овом сусрету.