Холандија обезбиједила осмину финала против жестоке Аустралије

Тридесетпетогодишњи Аустралијанац Тим Кејхил постигао је најљепши гол на Мундијалу, али то није било довољно. Фудбалска репрезентација Холандије прва се пласирала у осмину финала првенства свијета у Бразилу, пошто је у утакмици другог кола Б групе после неколико преокрета савладала Аустралију са 3:2. Холандија, која је очигледно високо полетјела послије тријумфа над актуелним свјетским шампионима […]

среда, јун 18, 2014 / 21:05

Тридесетпетогодишњи Аустралијанац Тим Кејхил постигао је најљепши гол на Мундијалу, али то није било довољно.

Фудбалска репрезентација Холандије прва се пласирала у осмину финала првенства свијета у Бразилу, пошто је у утакмици другог кола Б групе после неколико преокрета савладала Аустралију са 3:2.

Холандија, која је очигледно високо полетјела послије тријумфа над актуелним свјетским шампионима Шпанијом од 5:1, умало да остане "без крила", захваљујући сјајној игри Аустралијанаца који нису респектовали реноме противника.

Већ у првих 15 минуте игре било је јасно да Холанђани не показују оно "лице" којим су блистали против Шпаније, али су и упркос тој дефанзивној игри успјели из контранапада, преко Арјена Робена, до дођу у вођство у 20 минуту игре.

Услиједио је муњевити контраудар Аустралије која послије свега 20 секунди – у 21. минуту, изједначава феноменалним голом Кејхила, који је послије идеалне "дијагонале" саиграча као из топа лијевим волејом матирао холандског голмана.

Cahill Amazing Goal Australia vs Netherlands 1… by edi-qrz11

Аустралијанци су поново "шокирали" фаворизоване противнике, пошто је играње руком у шеснаестерцу судија казнио пеналом, који је у 54. минуту реализовао Јединак за вођство Аустралије од 2:1.

Ту није био крај узбуђењима, пошто је само четири минуте касније Ван Перси изједначио, да би послије једне неискоришћене стопостотне шансе Аустралије у 67. минуту – чији се нападач нашао очи у очи са голманом, услиједила казна само минут касније у виду гола Депаја за коначан тријумф Холандије.

Холандија ће у последњем трећем колу Б групе играти против Чилеа.