Хамилтон шампион

Возач Мерцедеса Британац Луис Хамилтон освојио је данас титулу првака свијета у Формули 1, пошто је побједом на трци за Велику награду Абу Дабија задржао прво мјесто у генералном пласману. Хамилтон је у последњу трку у шампионату ушао са 17 бодова предности у односу на клупског колегу Ника Розберга, који је стазу “Јас Марина” завршио […]

недеља, новембар 23, 2014 / 13:48

Возач Мерцедеса Британац Луис Хамилтон освојио је данас титулу првака свијета у Формули 1, пошто је побједом на трци за Велику награду Абу Дабија задржао прво мјесто у генералном пласману.

Хамилтон је у последњу трку у шампионату ушао са 17 бодова предности у односу на клупског колегу Ника Розберга, који је стазу “Јас Марина” завршио на 13. мјесту.

Управо је Розберг био највећи конкурент за освајање титуле, с обзиром да су организатори Формуле 1 први пут у историји овог такмичења одлучили да се на једној трци бодови дуплирају.

Британац је до 11. тријумфа у овогодишњем шампионату, а 33. у каријери дошао у времену од 1:39:02.619 сата и тако ставио тачку на успјешну сезону.

Хамилтон је постао први Британац који је освојио више од једне титуле шампиона Формуле 1, послије Дзекија Стјуарта коме је то пошло за руком 1971. године. Тамнопути возач је био најбољи и 2008. године.

Одлучујујућу трку Формуле 1 посматрао је предсједник Србије Томислав Николић, који се налази у дводневној радној посјети Уједињеним Арапским Емиратима (УАЕ), на позив престолонаследника Абу Дабија Мухамеда бин Заједа, јављају агенције.