10:07 Прави пријатељ: Лукашенко обећао помоћи Српску, а ми му шаљемо Сребренку Голић10:04 И да га нису употријебили, и да јесу, ово је дно: Вучевић пише Венсу да се САД укључе у истрагу око звучног топа10:00 Пољски министар одбране поздравља разговоре Путин-Трамп као први корак у правом смијеру17:41 Гогановић са Ефбиховцима и Натовцима каже да је потребно да се млади мотивишу да им се придруже17:37 Дачић показао звучни топ и рекао да га МУП Србије није користио на протесту у суботу17:32 Сипа јуче хапси по Српској, Додик данас каже да то раде по измишљеним законима17:29 Директор Хеликоптерског сервиса РС, демантовао да је Стевандић прешао из Србије хеликоптером17:27 Суд досудио скоро шест милиона евра за оштећене приликом масакра у ОШ Владислав Рибникар Београд17:20 Трамп разговарао са Зеленским, о оном што је причао са Путином17:16 Швајцарска скупштина, против слања додатне помоћи режиму у Кијеву

Еулекс: Подржавамо Приштину

Шеф Еулекса Гзавије де Марнак изјавио је данас да Еулекс поштује устав и законе Косова и подржава успостављање царинске контроле на цијелој територији Косова. Де Марнак је на конференцији за новинаре са предсједником самопрокламоване владе Косова Хашимом Тачијем у Приштини рекао да су напади на Кфор и Еулекс неприхватљиви и да неће толерисати никакав облик […]

субота, јул 30, 2011 / 15:14

Шеф Еулекса Гзавије де Марнак изјавио је данас да Еулекс поштује устав и законе Косова и подржава успостављање царинске контроле на цијелој територији Косова.

Де Марнак је на конференцији за новинаре са предсједником самопрокламоване владе Косова Хашимом Тачијем у Приштини рекао да су напади на Кфор и Еулекс неприхватљиви и да неће толерисати никакав облик насиља, преноси портал "Вести онлајн".

Шеф Еулекса је истакао и да се неће толерисати никакво ограничавање слободе кретања на Косову.

Де Марнак је изразио узнемиреност због ситуације на прелазима Јариње и Брњак и позвао грађане Косова да сачувају ред и мир.

"Сматрамо да су разговори једини пут за рјешење. Двије стране дијалогом могу рјешавати отворена питања", рекао Де Марнак.

Он је навео да је раније данас разговарао са командантом Кфора Ерхардом Билером са којим се договорио да Кфор и Еулекс раде на обезбјеђењу слободе кретања и да истакао да је отпор томе "илегалан и неће се толерисати".



Оставите одговор