Челзи побиједио на Енфилду и приближио се на два бода до Ливерпула

Фудбалери Челсија славили су у дербију Премијер лиге против Ливерпула са 2:0, иако је Жозе Мурињо на Енфилду играо са комбинованим тимом. Ливерпул је доминирао током 90 минута, имао 70% времена посед лопте, али осим неколико полушанси није имао прави зицер испред гола Марка Шварцера. С друге стране, Мурињо је поново одржао фудбалски час како […]

недеља, април 27, 2014 / 19:09

Фудбалери Челсија славили су у дербију Премијер лиге против Ливерпула са 2:0, иако је Жозе Мурињо на Енфилду играо са комбинованим тимом.

Ливерпул је доминирао током 90 минута, имао 70% времена посед лопте, али осим неколико полушанси није имао прави зицер испред гола Марка Шварцера.

С друге стране, Мурињо је поново одржао фудбалски час како се брани свој гол, иако је у одбрани имао неискусног Чеха Каласа уз Ивановића, дочекао две грешке ривала и головима Демба Бе и Вилијана у судијским надокнадама славио.

Прво полувреме на Енфилду обележила је доминација домаћина. Ливерпул је контролисао меч, Филипе Кутињо је био кључни игач меча, константно је претио голу гостију и тражио своје нападаче, али су Ивановић и Калас одолевали.

Ливерпул је имао неколико солидних шанси, али је Челси у надокнади времена казнио грешку Стивена Џерарда и преко Демба Бе повео 1:0.

Неколико минута раније гости су били оштећени за пенал, јер се судије нису огласиле након што је лопта погодила у руку Фланагана, након шута Салаха.

У истом ритму играло се и у другом полувремену, Ливерпул је контролисао лопту, преко Адама, Џерарда и Кутиња тражио Суареса, али је Бранислав Ивановић, који је први пут у сезони играо штопера, потпуно неутралисао игру најбољег стрелца и асистента лиге.

"Редси" су могли да прете само шутевима са дистанце, али је Шварцер био сигуран. Коначно је десетак минута пре краја Џерард покушао из казненог главом, али је Аустралијанц и то зауставио.

У првом минуте надокнаде времена Суарес је имао шансу утакмицу, након корнера добио је лопту на 15-ак метара, неометан је снажно шутирао, али је Шварцер поново био опрезан.

Након новог покушаја дугом лоптом да се пронађе нападач, Ивановић избацује лопту главом из казненог, домаћи опет греше у средини, лопту краде Вилијан и после акције са Торесом испред Мињелеа потврђује велику победу.

Три кола пре краја Премијер лиге Ливерпул има 80 бодова, сад само два више од Челсија, док је трећи Манчестер Сити са 74, и две утакмице мање од ривала.

У првом мечу дана у Премијер лиги Сандерленд је декласирао Кардиф 4:0, касније Манчестер Сити гостује Кристал Паласу.