Челзи и Манчестер: Прштало од голова и на куп утакмици

Фудбалери Челсија пласирали су се у четвртинале Лиге купа Енглеске пошто су после продужетака савладали Манчестер јунајтед са 5:4. Тријумф ’плаваца’ је мала освета Јунајтеду за пораз на истом мjесту прије неколико дана у Премијер лиги. Јунајтед је три пута водио на Стамфорд Бриџу головима легендарног Рајана Гигса, Ћићарита Ернандеса и Нанија, али Челси је […]

четвртак, новембар 1, 2012 / 08:56

Фудбалери Челсија пласирали су се у четвртинале Лиге купа Енглеске пошто су после продужетака савладали Манчестер јунајтед са 5:4.

Тријумф ’плаваца’ је мала освета Јунајтеду за пораз на истом мjесту прије неколико дана у Премијер лиги.

Јунајтед је три пута водио на Стамфорд Бриџу головима легендарног Рајана Гигса, Ћићарита Ернандеса и Нанија, али Челси је успио да изједначи у надокнади времена голом Азара са пенала.

Претходно су изједначења тиму Роберта Ди Матеа донијели Давид Луиз у 31. минуту такође са пенала и Гери Кејхил. Голове за пролаз у четвртинале постигли су Данијел Стариџ у 97. и Рамиреш у 116. минуту. Рајан Гигс је у посљедњем минуту са пенала својим другим голом само ублажио пораз свог тима.

Репрезентативац Србије Бранислав Ивановић није играо на овом мечу због суспензије.

Пласман у четвртинале у сриједу обезбедили су још Норич и Свонси. ’Канаринци’ су на свом терену савладали Тотенхем са 2:1 иако су гости повели у 66. минуту голом Бејла. Изједначио је Фертонген аутоголом у 84. минуту, а само два минута касније Џексон је донио тријумф свом тиму. Клинт Демпси је у посљедњем минуту имао прилику да меч уведе у продужетке али је промашио пенал.

На дуелу на Енфилду Брендан Роџерс је изгубио од свог бившег тима. Чико је у 34. минуту довео Свонси у вођство, Дајер је у 72. минуту дуплирао предност, а неизвјесност је унио Луис Суарес 13 минута прије краја. У посљедњем минуту Де Гузман је отклонио све дилеме и увео Свонси у четвртинале.

Преостали мечеви осмине финала одиграни су у уторак, а пласман у наредну рунду обезбиједили су Мидлзбро, Астон Вила, Бредфорд, Лидс и Арсенал.