Чека се реакција из НАСА: Снимак каже да на Марсу има живота

Мистериозни камен на Марсу који је фотографисао ровер Опортјунити 8. јануара нашао се у жижи јавности, након што га је примјетио астробиолог др Рон Џозеф. Он је наиме поднио захтјев суду да изврши притисак на НАСА и њеног администратора Чарлса Болдена да темељније анализирају фотографије које им шаље ровер. У свом апелу, он тражи од […]

петак, јануар 31, 2014 / 11:23

Мистериозни камен на Марсу који је фотографисао ровер Опортјунити 8. јануара нашао се у жижи јавности, након што га је примјетио астробиолог др Рон Џозеф.

Он је наиме поднио захтјев суду да изврши притисак на НАСА и њеног администратора Чарлса Болдена да темељније анализирају фотографије које им шаље ровер.

У свом апелу, он тражи од НАСА да “ближе испита фотографију камена и темељније истражи биолошки организам који се на њему налази”.

Међутим, НАСА је поменути објекат већ испитала под микроскопом и без сумње утврдила да је ријеч о обичном камену без икаквих знакова живота на њему.

Џозеф с друге стране сматра да се на камену види нешто што подсјећа “на гљиву” сличну апотецијуму.

Он такође сматра да је у најмању руку мистериозно појавио на том мјесту, будући да га на једном од претходних фотографија није било.

Он је на сајту Космолоџи послао увећану верзију фотографије како би показао да је објекат који га подсјећа на гљивице дјелимично видљив.

Џозеф објашњава: “Споре су биле изложене влаги због промјене временских услова на Марсу. Током наредних 12 дана ове споре су расле и развиле се у структуру која је видљива на камену…То подсјећа на биолошку активност и сугерише да је откривен живот на Марсу. Међутим, у одсуству влаге, биолошке врсте попут апотецијума се суше, постају крте и ломе се, па дјелује да је то случај и са видљивом структуром”.

Представник НАСА за односе с јавношћу Алард Бојтел каже да научници и даље анализирају камен.

“Проналазак живота ван Земље је очигледно важан циљ за нас. Међутим, доказ мора да буде необорив”.

У међувремену, Џозеф чека фотографије мистериозног објекта у високој резолуцији.

“Одбијање да се фотографије погледају из различитих углова, одбијање да се направе микроскопске слике узорка, одбијање објављивања фотографија високе резолуције је нечувено, несмотрено, немарно и бизарно”, пише он у захтјеву.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор