Бразил разбио Шпанију, 3:0

Фудбалери Бразила освојили су Куп конфедерација побиједивши у финалу Шпанију, игром и резултатски убедљиво – 3:0. Голове су постигли најбољи стријелац турнира Фред у другом и 48. и најбољи играч Нејмар у 44. минуту. Пред пуним трибинама легендарне Маракане домаћин је био бољи тим. Прилике за екипу Фелипеа Сколарија имали су и Оскар, Паулињо, Фред, […]

понедељак, јул 1, 2013 / 08:08

Фудбалери Бразила освојили су Куп конфедерација побиједивши у финалу Шпанију, игром и резултатски убедљиво – 3:0.

Голове су постигли најбољи стријелац турнира Фред у другом и 48. и најбољи играч Нејмар у 44. минуту.

Пред пуним трибинама легендарне Маракане домаћин је био бољи тим. Прилике за екипу Фелипеа Сколарија имали су и Оскар, Паулињо, Фред, Жо, ‘мртву шансу’ за Шпанце није искористио Педро, пет минута прије краја првог дијела. У 53. минуту Серхио Рамос није искористио једанаестерац за Шпанију.

Бразил је стигао до четвртог трофеја, трећег у низу, на Купу конфедерација (1997, 2005, 2009, 2013). И у претходна два финала Бразилци су били ефикасни (4:1 са Аргентином у Њемачкој, 3:2 са тимом Сједињених Држава у Јужној Африци) али су у финалу у Рио де Жанеиру потпуно ‘растурили’ ривалам, екипу за коју су многи тврдили да је тренутно најбоља на свијету.

На овом Купу конфедерација најтрофејнија селекција у историји фудбала остварила је пет побједа, у групи против Јапана (3:0), Мексика (2:0) и Италије (4:2). У полуфиналу је побијеђен Уругвај (2:1) а до коначне гол разлике 14:3 стигли су убједљивом побједом над актуелним шампионом света.

И у финалном мечу бразилски тим је потврдио да је феноменално ментално припремљен за турнир, упркос додатном притиску које носе домаћинство и одсуство такмичарских мечева у претходне двије године.

Бразилци су сва три гола у финалу постигли у кључним периодима – првих 5 и последњих 5 минута полувремена – што њихов учинак у тим периодима доводи до бруталних 11 од 14 голова на овом турниру! Поново стигавши до вођства на самом старту Бразилци су натјерали Шпанију да игра са високо постављеном одбраном, што је на огромном терену Маракане остављало простор који дефанзивци Шпаније једноставно нису умјели да бране.

За играча турнира очекивано је изабран Нејмар, свакако главна звијезда овог тима. Доминацију Бразила потврдило је и треће мјесто Паулиња у истом избору.

Између њих смјестио се Андрес Инијеста, који је поново добио највише пажње од свих шпанских играча.